הטיות פועל לְהַטִּיל

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַטִּיל
    ani/ata/humatil
  • אני/את/היאמַטִּילָה
    ani/at/himatila
  • אנחנו/אתם/הןמַטִּילִים
    anakhnu/atem/henmatilim
  • נחנו/אתן/הןמַטִּילוֹת
    נחנו/aten/henmatilot

Past

  • אניהִטַּלְתִּי
    anihitalti
  • אתההִטַּלְתָּ
    atahitalta
  • אתהִטַּלְתְּ
    athitalt
  • הואהִטִּיל
    huhitil
  • היאהִטִּילָה
    hihitila
  • אנחנוהִטַּלְנוּ
    anakhnuhitalnu
  • אתםהִטַּלְתֶּם
    atemhitaltem
  • אתןהִטַּלְתֶּן
    atenhitalten
  • הםהִטִּילוּ
    hemhitilu
  • הןהִטִּילוּ
    henhitilu

Future

  • אניאַטִּיל
    aniatil
  • אתהתַּטִּיל
    atatatil
  • אתתַּטִּילִי
    attatili
  • הואיַטִּיל
    huyatil
  • היאתַּטִּיל
    hitatil
  • אנחנונַטִּיל
    anakhnunatil
  • אתםתַּטִּילוּ
    atemtatilu
  • אתןתַּטֵּלְנָה/תַּטִּילוּ
    atentatelna/tatilu
  • הםיַטִּילוּ
    hemyatilu
  • הןתַּטֵּלְנָה/יַטִּילוּ
    hentatelna/yatilu

Imperative

  • אתההַטֵּל
    atahatel
  • אתהַטִּילִי
    athatili
  • אתםהַטִּילוּ
    atemhatilu
  • אתןהַטֵּלְנָה/הַטִּילוּ
    atenhatelna/hatilu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַטִּיל
      lehatil
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַטִּיל בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַטִּיל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַצִּיב, לְהַסִּיג, לְהַשִּׁיק
    פרסום