הטיות פועל לְהַכְלִיא

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַכְלִיא
    ani/ata/humakhli
  • אני/את/היאמַכְלִיאָה
    ani/at/himakhli'a
  • אנחנו/אתם/הןמַכְלִיאִים
    anakhnu/atem/henmakhli'im
  • נחנו/אתן/הןמַכְלִיאוֹת
    נחנו/aten/henmakhli'ot

Past

  • אניהִכְלֵאתִי
    anihikhleti
  • אתההִכְלֵאתָ
    atahikhleta
  • אתהִכְלֵאת
    athikhlet
  • הואהִכְלִיא
    huhikhli
  • היאהִכְלִיאָה
    hihikhli'a
  • אנחנוהִכְלֵאנוּ
    anakhnuhikhlenu
  • אתםהִכְלֵאתֶם
    atemhikhletem
  • אתןהִכְלֵאתֶן
    atenhikhleten
  • הםהִכְלִיאוּ
    hemhikhli'u
  • הןהִכְלִיאוּ
    henhikhli'u

Future

  • אניאַכְלִיא
    aniakhli
  • אתהתַּכְלִיא
    atatakhli
  • אתתַּכְלִיאִי
    attakhli'i
  • הואיַכְלִיא
    huyakhli
  • היאתַּכְלִיא
    hitakhli
  • אנחנונַכְלִיא
    anakhnunakhli
  • אתםתַּכְלִיאוּ
    atemtakhli'u
  • אתןתַּכְלִיאוּ/תַּכְלֶאנָה
    atentakhli'u/takhlena
  • הםיַכְלִיאוּ
    hemyakhli'u
  • הןיַכְלִיאוּ/תַּכְלֶאנָה
    henyakhli'u/takhlena

Imperative

  • אתההַכְלֵא
    atahakhle
  • אתהַכְלִיאִי
    athakhli'i
  • אתםהַכְלִיאוּ
    atemhakhli'u
  • אתןהַכְלֶאנָה/הַכְלִיאוּ
    atenhakhlena/hakhli'u

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַכְלִיא
      lehakhli
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַכְלִיא בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַכְלִיא", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַקְפִּיא, לְהַמְרִיא, לְהַבְרִיא
    פרסום