הטיות פועל לְהַכְרִיז

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַכְרִיז
    ani/ata/humakhriz
  • אני/את/היאמַכְרִיזָה
    ani/at/himakhriza
  • אנחנו/אתם/הןמַכְרִיזִים
    anakhnu/atem/henmakhrizim
  • נחנו/אתן/הןמַכְרִיזוֹת
    נחנו/aten/henmakhrizot

Past

  • אניהִכְרַזְתִּי
    anihikhrazti
  • אתההִכְרַזְתָּ
    atahikhrazta
  • אתהִכְרַזְתְּ
    athikhrazt
  • הואהִכְרִיז
    huhikhriz
  • היאהִכְרִיזָה
    hihikhriza
  • אנחנוהִכְרַזְנוּ
    anakhnuhikhraznu
  • אתםהִכְרַזְתֶּם
    atemhikhraztem
  • אתןהִכְרַזְתֶּן
    atenhikhrazten
  • הםהִכְרִיזוּ
    hemhikhrizu
  • הןהִכְרִיזוּ
    henhikhrizu

Future

  • אניאַכְרִיז
    aniakhriz
  • אתהתַּכְרִיז
    atatakhriz
  • אתתַּכְרִיזִי
    attakhrizi
  • הואיַכְרִיז
    huyakhriz
  • היאתַּכְרִיז
    hitakhriz
  • אנחנונַכְרִיז
    anakhnunakhriz
  • אתםתַּכְרִיזוּ
    atemtakhrizu
  • אתןתַּכְרֵזְנָה/תַּכְרִיזוּ
    atentakhrezna/takhrizu
  • הםיַכְרִיזוּ
    hemyakhrizu
  • הןתַּכְרֵזְנָה/יַכְרִיזוּ
    hentakhrezna/yakhrizu

Imperative

  • אתההַכְרֵז
    atahakhrez
  • אתהַכְרִיזִי
    athakhrizi
  • אתםהַכְרִיזוּ
    atemhakhrizu
  • אתןהַכְרֵזְנָה/הַכְרִיזוּ
    atenhakhrezna/hakhrizu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַכְרִיז
      lehakhriz
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַכְרִיז בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַכְרִיז", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַצְלִיף, לְהַמְלִיץ, לְהַבְשִׁיל
    פרסום