הטיות פועל לְהַכְרִית

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַכְרִית
    ani/ata/humakhrit
  • אני/את/היאמַכְרִיתָה
    ani/at/himakhrita
  • אנחנו/אתם/הןמַכְרִיתִים
    anakhnu/atem/henmakhritim
  • נחנו/אתן/הןמַכְרִיתוֹת
    נחנו/aten/henmakhritot

Past

  • אניהִכְרַתִּי
    anihikhrati
  • אתההִכְרַתָּ
    atahikhrata
  • אתהִכְרַתְּ
    athikhrat
  • הואהִכְרִית
    huhikhrit
  • היאהִכְרִיתָה
    hihikhrita
  • אנחנוהִכְרַתְנוּ
    anakhnuhikhratnu
  • אתםהִכְרַתֶּם
    atemhikhratem
  • אתןהִכְרַתֶּן
    atenhikhraten
  • הםהִכְרִיתוּ
    hemhikhritu
  • הןהִכְרִיתוּ
    henhikhritu

Future

  • אניאַכְרִית
    aniakhrit
  • אתהתַּכְרִית
    atatakhrit
  • אתתַּכְרִיתִי
    attakhriti
  • הואיַכְרִית
    huyakhrit
  • היאתַּכְרִית
    hitakhrit
  • אנחנונַכְרִית
    anakhnunakhrit
  • אתםתַּכְרִיתוּ
    atemtakhritu
  • אתןתַּכְרֵתְנָה/תַּכְרִיתוּ
    atentakhretna/takhritu
  • הםיַכְרִיתוּ
    hemyakhritu
  • הןתַּכְרֵתְנָה/יַכְרִיתוּ
    hentakhretna/yakhritu

Imperative

  • אתההַכְרֵת
    atahakhret
  • אתהַכְרִיתִי
    athakhriti
  • אתםהַכְרִיתוּ
    atemhakhritu
  • אתןהַכְרֵתְנָה/הַכְרִיתוּ
    atenhakhretna/hakhritu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַכְרִית
      lehakhrit
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַכְרִית בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַכְרִית", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַשְׁחִית, לְהַנְחִית, לְהַשְׁבִּית
    פרסום