הטיות פועל לְהַלְאוֹת

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַלְאֶה
    ani/ata/humal'e
  • אני/את/היאמַלְאָה
    ani/at/himal'a
  • אנחנו/אתם/הןמַלְאִים
    anakhnu/atem/henmal'im
  • נחנו/אתן/הןמַלְאוֹת
    נחנו/aten/henmal'ot

Past

  • אניהִלְאִיתִי/הִלְאֵיתִי/הֶלְאִיתִי/הֶלְאֵיתִי
    anihil'iti/hil'eti/hel'iti/hel'eti
  • אתההִלְאִיתָ/הִלְאֵיתָ/הֶלְאִיתָ/הֶלְאֵיתָ
    atahil'ita/hil'eta/hel'ita/hel'eta
  • אתהִלְאִית/הִלְאֵית/הֶלְאִית/הֶלְאֵית
    athil'it/hil'et/hel'it/hel'et
  • הואהִלְאָה/הֶלְאָה
    huhil'a/hel'a
  • היאהֶלְאֲתָה/הִלְאֲתָה
    hihel'ata/hil'ata
  • אנחנוהֶלְאֵינוּ/הִלְאֵינוּ/הִלְאִינוּ/הֶלְאִינוּ
    anakhnuhel'enu/hil'enu/hil'inu/hel'inu
  • אתםהִלְאִיתֶם/הִלְאֵיתֶם/הֶלְאִיתֶם/הֶלְאֵיתֶם
    atemhil'item/hil'etem/hel'item/hel'etem
  • אתןהִלְאִיתֶן/הִלְאֵיתֶן/הֶלְאִיתֶן/הֶלְאֵיתֶן
    atenhil'iten/hil'eten/hel'iten/hel'eten
  • הםהִלְאוּ/הֶלְאוּ
    hemhil'u/hel'u
  • הןהִלְאוּ/הֶלְאוּ
    henhil'u/hel'u

Future

  • אניאַלְאֶה
    anial'e
  • אתהתַּלְאֶה
    atatal'e
  • אתתַּלְאִי
    attal'i
  • הואיַלְאֶה
    huyal'e
  • היאתַּלְאֶה
    hital'e
  • אנחנונַלְאֶה
    anakhnunal'e
  • אתםתַּלְאוּ
    atemtal'u
  • אתןתַּלְאֶינָה/תַּלְאוּ
    atental'eyna/tal'u
  • הםיַלְאוּ
    hemyal'u
  • הןיַלְאוּ/תַּלְאֶינָה
    henyal'u/tal'eyna

Imperative

  • אתההַלְאֵה
    atahal'e
  • אתהַלְאִי
    athal'i
  • אתםהַלְאוּ
    atemhal'u
  • אתןהַלְאוּ/הַלְאֶינָה
    atenhal'u/hal'eyna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַלְאוֹת
      lehal'ot
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַלְאוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַלְאוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פרסום