הטיות פועל לְהַלֵּל

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְהַלֵּל
    ani/ata/humehalel
  • אני/את/היאמְהַלֶּלֶת
    ani/at/himehalelet
  • אנחנו/אתם/הןמְהַלְּלִים
    anakhnu/atem/henmehalelim
  • נחנו/אתן/הןמְהַלְּלוֹת
    נחנו/aten/henmehalelot

Past

  • אניהִילַּלְתִּי/הִלַּלְתִּי
    anihilalti/hilalti
  • אתההִילַּלְתָּ/הִלַּלְתָּ
    atahilalta/hilalta
  • אתהִילַּלְתְּ/הִלַּלְתְּ
    athilalt/hilalt
  • הואהִילֵּל/הִלֵּל
    huhilel/hilel
  • היאהִילְּלָה/הִלְּלָה
    hihilela/hilela
  • אנחנוהִילַּלְנוּ/הִלַּלְנוּ
    anakhnuhilalnu/hilalnu
  • אתםהִילַּלְתֶּם/הִלַּלְתֶּם
    atemhilaltem/hilaltem
  • אתןהִילַּלְתֶּן/הִלַּלְתֶּן
    atenhilalten/hilalten
  • הםהִילְּלוּ/הִלְּלוּ
    hemhilelu/hilelu
  • הןהִילְּלוּ/הִלְּלוּ
    henhilelu/hilelu

Future

  • אניאֲהַלֵּל
    aniahalel
  • אתהתְּהַלֵּל
    atatehalel
  • אתתְּהַלְּלִי
    attehaleli
  • הואיְהַלֵּל
    huyehalel
  • היאתְּהַלֵּל
    hitehalel
  • אנחנונְהַלֵּל
    anakhnunehalel
  • אתםתְּהַלְּלוּ
    atemtehalelu
  • אתןתְּהַלְּלוּ/תְּהַלֵּלְנָה
    atentehalelu/tehalelna
  • הםיְהַלְּלוּ
    hemyehalelu
  • הןתְּהַלֵּלְנָה/יְהַלְּלוּ
    hentehalelna/yehalelu

Imperative

  • אתההַלֵּל
    atahalel
  • אתהַלְּלִי
    athaleli
  • אתםהַלְּלוּ
    atemhalelu
  • אתןהַלְּלוּ/הַלֵּלְנָה
    atenhalelu/halelna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַלֵּל
      lehalel
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַלֵּל בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַלֵּל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְאַיֵּישׁ, לְאַלֵּף, לְזַבֵּל
    פרסום