הטיות פועל לְהַמְהֵם

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְהַמְהֵם
    ani/ata/humehamhem
  • אני/את/היאמְהַמְהֶמֶת
    ani/at/himehamhemet
  • אנחנו/אתם/הןמְהַמְהֲמִים
    anakhnu/atem/henmehamhamim
  • נחנו/אתן/הןמְהַמְהֲמוֹת
    נחנו/aten/henmehamhamot

Past

  • אניהִמְהַמְתִּי
    anihimhamti
  • אתההִמְהַמְתָּ
    atahimhamta
  • אתהִמְהַמְתְּ
    athimhamt
  • הואהִמְהֵם
    huhimhem
  • היאהִמְהֲמָה
    hihimhama
  • אנחנוהִמְהַמְנוּ
    anakhnuhimhamnu
  • אתםהִמְהַמְתֶּם
    atemhimhamtem
  • אתןהִמְהַמְתֶּן
    atenhimhamten
  • הםהִמְהֲמוּ
    hemhimhamu
  • הןהִמְהֲמוּ
    henhimhamu

Future

  • אניאֲהַמְהֵם
    aniahamhem
  • אתהתְּהַמְהֵם
    atatehamhem
  • אתתְּהַמְהֲמִי
    attehamhami
  • הואיְהַמְהֵם
    huyehamhem
  • היאתְּהַמְהֵם
    hitehamhem
  • אנחנונְהַמְהֵם
    anakhnunehamhem
  • אתםתְּהַמְהֲמוּ
    atemtehamhamu
  • אתןתְּהַמְהֲמוּ/תְּהַמְהֵמְנָה
    atentehamhamu/tehamhemna
  • הםיְהַמְהֲמוּ
    hemyehamhamu
  • הןיְהַמְהֲמוּ/תְּהַמְהֵמְנָה
    henyehamhamu/tehamhemna

Imperative

  • אתההַמְהֵם
    atahamhem
  • אתהַמְהֲמִי
    athamhami
  • אתםהַמְהֲמוּ
    atemhamhamu
  • אתןהַמְהֵמְנָה/הַמְהֲמוּ
    atenhamhemna/hamhamu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַמְהֵם
      lehamhem
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַמְהֵם בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַמְהֵם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְתַשְׁאֵל, לְהַדְהֵד, לְעַמְעֵם
    פרסום