הטיות פועל לְהַמֵּר

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְהַמֵּר
    ani/ata/humehamer
  • אני/את/היאמְהַמֶּרֶת
    ani/at/himehameret
  • אנחנו/אתם/הןמְהַמְּרִים
    anakhnu/atem/henmehamrim
  • נחנו/אתן/הןמְהַמְּרוֹת
    נחנו/aten/henmehamrot

Past

  • אניהִימַּרְתִּי/הִמַּרְתִּי
    anihimarti/himarti
  • אתההִימַּרְתָּ/הִמַּרְתָּ
    atahimarta/himarta
  • אתהִימַּרְתְּ/הִמַּרְתְּ
    athimart/himart
  • הואהִימֵּר/הִמֵּר
    huhimer/himer
  • היאהִימְּרָה/הִמְּרָה
    hihimra/himra
  • אנחנוהִימַּרְנוּ/הִמַּרְנוּ
    anakhnuhimarnu/himarnu
  • אתםהִימַּרְתֶּם/הִמַּרְתֶּם
    atemhimartem/himartem
  • אתןהִימַּרְתֶּן/הִמַּרְתֶּן
    atenhimarten/himarten
  • הםהִימְּרוּ/הִמְּרוּ
    hemhimru/himru
  • הןהִמְּרוּ/הִימְּרוּ
    henhimru/himru

Future

  • אניאֲהַמֵּר
    aniahamer
  • אתהתְּהַמֵּר
    atatehamer
  • אתתְּהַמְּרִי
    attehamri
  • הואיְהַמֵּר
    huyehamer
  • היאתְּהַמֵּר
    hitehamer
  • אנחנונְהַמֵּר
    anakhnunehamer
  • אתםתְּהַמְּרוּ
    atemtehamru
  • אתןתְּהַמְּרוּ/תְּהַמֵּרְנָה
    atentehamru/tehamerna
  • הםיְהַמְּרוּ
    hemyehamru
  • הןיְהַמְּרוּ/תְּהַמֵּרְנָה
    henyehamru/tehamerna

Imperative

  • אתההַמֵּר
    atahamer
  • אתהַמְּרִי
    athamri
  • אתםהַמְּרוּ
    atemhamru
  • אתןהַמֵּרְנָה/הַמְּרוּ
    atenhamerna/hamru

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַמֵּר
      lehamer
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַמֵּר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַמֵּר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְשַׁתֵּק, לְקַשֵּׁר, לְעַיֵּיף
    פרסום