הטיות פועל לְהַנְהִיג

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַנְהִיג
    ani/ata/humanhig
  • אני/את/היאמַנְהִיגָה
    ani/at/himanhiga
  • אנחנו/אתם/הןמַנְהִיגִים
    anakhnu/atem/henmanhigim
  • נחנו/אתן/הןמַנְהִיגוֹת
    נחנו/aten/henmanhigot

Past

  • אניהִנְהַגְתִּי
    anihinhagti
  • אתההִנְהַגְתָּ
    atahinhagta
  • אתהִנְהַגְתְּ
    athinhagt
  • הואהִנְהִיג
    huhinhig
  • היאהִנְהִיגָה
    hihinhiga
  • אנחנוהִנְהַגְנוּ
    anakhnuhinhagnu
  • אתםהִנְהַגְתֶּם
    atemhinhagtem
  • אתןהִנְהַגְתֶּן
    atenhinhagten
  • הםהִנְהִיגוּ
    hemhinhigu
  • הןהִנְהִיגוּ
    henhinhigu

Future

  • אניאַנְהִיג
    anianhig
  • אתהתַּנְהִיג
    atatanhig
  • אתתַּנְהִיגִי
    attanhigi
  • הואיַנְהִיג
    huyanhig
  • היאתַּנְהִיג
    hitanhig
  • אנחנונַנְהִיג
    anakhnunanhig
  • אתםתַּנְהִיגוּ
    atemtanhigu
  • אתןתַּנְהִיגוּ/תַּנְהֵגְנָה
    atentanhigu/tanhegna
  • הםיַנְהִיגוּ
    hemyanhigu
  • הןיַנְהִיגוּ/תַּנְהֵגְנָה
    henyanhigu/tanhegna

Imperative

  • אתההַנְהֵג
    atahanheg
  • אתהַנְהִיגִי
    athanhigi
  • אתםהַנְהִיגוּ
    atemhanhigu
  • אתןהַנְהִיגוּ/הַנְהֵגְנָה
    atenhanhigu/hanhegna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַנְהִיג
      lehanhig
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַנְהִיג בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַנְהִיג", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַכְנִיס, לְהַשְׁקִיט, לְהַפְצִיר
    פרסום