הטיות פועל לְהַסְכִּית

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַסְכִּית
    ani/ata/humaskit
  • אני/את/היאמַסְכִּיתָה
    ani/at/himaskita
  • אנחנו/אתם/הןמַסְכִּיתִים
    anakhnu/atem/henmaskitim
  • נחנו/אתן/הןמַסְכִּיתוֹת
    נחנו/aten/henmaskitot

Past

  • אניהִסְכַּתִּי
    anihiskati
  • אתההִסְכַּתָּ
    atahiskata
  • אתהִסְכַּתְּ
    athiskat
  • הואהִסְכִּית
    huhiskit
  • היאהִסְכִּיתָה
    hihiskita
  • אנחנוהִסְכַּתְנוּ
    anakhnuhiskatnu
  • אתםהִסְכַּתֶּם
    atemhiskatem
  • אתןהִסְכַּתֶּן
    atenhiskaten
  • הםהִסְכִּיתוּ
    hemhiskitu
  • הןהִסְכִּיתוּ
    henhiskitu

Future

  • אניאַסְכִּית
    aniaskit
  • אתהתַּסְכִּית
    atataskit
  • אתתַּסְכִּיתִי
    attaskiti
  • הואיַסְכִּית
    huyaskit
  • היאתַּסְכִּית
    hitaskit
  • אנחנונַסְכִּית
    anakhnunaskit
  • אתםתַּסְכִּיתוּ
    atemtaskitu
  • אתןתַּסְכֵּתְנָה/תַּסְכִּיתוּ
    atentasketna/taskitu
  • הםיַסְכִּיתוּ
    hemyaskitu
  • הןתַּסְכֵּתְנָה/יַסְכִּיתוּ
    hentasketna/yaskitu

Imperative

  • אתההַסְכֵּת
    atahasket
  • אתהַסְכִּיתִי
    athaskiti
  • אתםהַסְכִּיתוּ
    atemhaskitu
  • אתןהַסְכֵּתְנָה/הַסְכִּיתוּ
    atenhasketna/haskitu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַסְכִּית
      lehaskit
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַסְכִּית בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַסְכִּית", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַנְחִית, לְהַשְׁבִּית, לְהַשְׁחִית
    פרסום