הטיות פועל לְהַסֵּס

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְהַסֵּס
    ani/ata/humehases
  • אני/את/היאמְהַסֶּסֶת
    ani/at/himehaseset
  • אנחנו/אתם/הןמְהַסְּסִים
    anakhnu/atem/henmehasesim
  • נחנו/אתן/הןמְהַסְּסוֹת
    נחנו/aten/henmehasesot

Past

  • אניהִיסַּסְתִּי/הִסַּסְתִּי
    anihisasti/hisasti
  • אתההִיסַּסְתָּ/הִסַּסְתָּ
    atahisasta/hisasta
  • אתהִיסַּסְתְּ/הִסַּסְתְּ
    athisast/hisast
  • הואהִיסֵּס/הִסֵּס
    huhises/hises
  • היאהִיסְּסָה/הִסְּסָה
    hihisesa/hisesa
  • אנחנוהִיסַּסְנוּ/הִסַּסְנוּ
    anakhnuhisasnu/hisasnu
  • אתםהִיסַּסְתֶּם/הִסַּסְתֶּם
    atemhisastem/hisastem
  • אתןהִיסַּסְתֶּן/הִסַּסְתֶּן
    atenhisasten/hisasten
  • הםהִיסְּסוּ/הִסְּסוּ
    hemhisesu/hisesu
  • הןהִיסְּסוּ/הִסְּסוּ
    henhisesu/hisesu

Future

  • אניאֲהַסֵּס
    aniahases
  • אתהתְּהַסֵּס
    atatehases
  • אתתְּהַסְּסִי
    attehasesi
  • הואיְהַסֵּס
    huyehases
  • היאתְּהַסֵּס
    hitehases
  • אנחנונְהַסֵּס
    anakhnunehases
  • אתםתְּהַסְּסוּ
    atemtehasesu
  • אתןתְּהַסְּסוּ/תְּהַסֵּסְנָה
    atentehasesu/tehasesna
  • הםיְהַסְּסוּ
    hemyehasesu
  • הןתְּהַסֵּסְנָה/יְהַסְּסוּ
    hentehasesna/yehasesu

Imperative

  • אתההַסֵּס
    atahases
  • אתהַסְּסִי
    athasesi
  • אתםהַסְּסוּ
    atemhasesu
  • אתןהַסֵּסְנָה/הַסְּסוּ
    atenhasesna/hasesu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַסֵּס
      lehases
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַסֵּס בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַסֵּס", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְאַיֵּישׁ, לְזַמֵּר, לְהַדֵּק
    פרסום