הטיות פועל לְהַעֲצִיב

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַעֲצִיב
    ani/ata/huma'atziv
  • אני/את/היאמַעֲצִיבָה
    ani/at/hima'atziva
  • אנחנו/אתם/הןמַעֲצִיבִים
    anakhnu/atem/henma'atzivim
  • נחנו/אתן/הןמַעֲצִיבוֹת
    נחנו/aten/henma'atzivot

Past

  • אניהֶעְצַבְתִּי
    anihetzavti
  • אתההֶעְצַבְתָּ
    atahetzavta
  • אתהֶעְצַבְתְּ
    athetzavt
  • הואהֶעְצִיב
    huhetziv
  • היאהֶעְצִיבָה
    hihetziva
  • אנחנוהֶעְצַבְנוּ
    anakhnuhetzavnu
  • אתםהֶעְצַבְתֶּם
    atemhetzavtem
  • אתןהֶעְצַבְתֶּן
    atenhetzavten
  • הםהֶעְצִיבוּ
    hemhetzivu
  • הןהֶעְצִיבוּ
    henhetzivu

Future

  • אניאַעֲצִיב
    ania'atziv
  • אתהתַּעֲצִיב
    atata'atziv
  • אתתַּעֲצִיבִי
    atta'atzivi
  • הואיַעֲצִיב
    huya'atziv
  • היאתַּעֲצִיב
    hita'atziv
  • אנחנונַעֲצִיב
    anakhnuna'atziv
  • אתםתַּעֲצִיבוּ
    atemta'atzivu
  • אתןתַּעֲצֵבְנָה/תַּעֲצִיבוּ
    atenta'atzevna/ta'atzivu
  • הםיַעֲצִיבוּ
    hemya'atzivu
  • הןיַעֲצִיבוּ/תַּעֲצֵבְנָה
    henya'atzivu/ta'atzevna

Imperative

  • אתההַעֲצֵב
    ataha'atzev
  • אתהַעֲצִיבִי
    atha'atzivi
  • אתםהַעֲצִיבוּ
    atemha'atzivu
  • אתןהַעֲצִיבוּ/הַעֲצֵבְנָה
    atenha'atzivu/ha'atzevna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַעֲצִיב
      leha'atziv
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַעֲצִיב בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַעֲצִיב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַחֲמִיר, לְהַעֲצִים, לְהַאֲשִׁים
    פרסום