הטיות פועל לְהַפְרִישׁ

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַפְרִישׁ
    ani/ata/humafrish
  • אני/את/היאמַפְרִישָׁה
    ani/at/himafrisha
  • אנחנו/אתם/הןמַפְרִישִׁים
    anakhnu/atem/henmafrishim
  • נחנו/אתן/הןמַפְרִישׁוֹת
    נחנו/aten/henmafrishot

Past

  • אניהִפְרַשְׁתִּי
    anihifrashti
  • אתההִפְרַשְׁתָּ
    atahifrashta
  • אתהִפְרַשְׁתְּ
    athifrasht
  • הואהִפְרִישׁ
    huhifrish
  • היאהִפְרִישָׁה
    hihifrisha
  • אנחנוהִפְרַשְׁנוּ
    anakhnuhifrashnu
  • אתםהִפְרַשְׁתֶּם
    atemhifrashtem
  • אתןהִפְרַשְׁתֶּן
    atenhifrashten
  • הםהִפְרִישׁוּ
    hemhifrishu
  • הןהִפְרִישׁוּ
    henhifrishu

Future

  • אניאַפְרִישׁ
    aniafrish
  • אתהתַּפְרִישׁ
    atatafrish
  • אתתַּפְרִישִׁי
    attafrishi
  • הואיַפְרִישׁ
    huyafrish
  • היאתַּפְרִישׁ
    hitafrish
  • אנחנונַפְרִישׁ
    anakhnunafrish
  • אתםתַּפְרִישׁוּ
    atemtafrishu
  • אתןתַּפְרֵשְׁנָה/תַּפְרִישׁוּ
    atentafreshna/tafrishu
  • הםיַפְרִישׁוּ
    hemyafrishu
  • הןיַפְרִישׁוּ/תַּפְרֵשְׁנָה
    henyafrishu/tafreshna

Imperative

  • אתההַפְרֵשׁ
    atahafresh
  • אתהַפְרִישִׁי
    athafrishi
  • אתםהַפְרִישׁוּ
    atemhafrishu
  • אתןהַפְרֵשְׁנָה/הַפְרִישׁוּ
    atenhafreshna/hafrishu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַפְרִישׁ
      lehafrish
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַפְרִישׁ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַפְרִישׁ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַמְחִישׁ, לְהַדְרִיךְ, לְהַסְכִּים
    פרסום