הטיות פועל לְהַצְדִּיעַ

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַצְדִּיעַ
    ani/ata/humatzdia
  • אני/את/היאמַצְדִּיעָה
    ani/at/himatzdi'a
  • אנחנו/אתם/הןמַצְדִּיעִים
    anakhnu/atem/henmatzdi'im
  • נחנו/אתן/הןמַצְדִּיעוֹת
    נחנו/aten/henmatzdi'ot

Past

  • אניהִצְדַּעְתִּי
    anihitzdati
  • אתההִצְדַּעְתָּ
    atahitzdata
  • אתהִצְדַּעַתְּ/הִצְדַּעְתְּ
    athitzda'at/hitzdat
  • הואהִצְדִּיעַ
    huhitzdia
  • היאהִצְדִּיעָה
    hihitzdi'a
  • אנחנוהִצְדַּעְנוּ
    anakhnuhitzdanu
  • אתםהִצְדַּעְתֶּם
    atemhitzdatem
  • אתןהִצְדַּעְתֶּן
    atenhitzdaten
  • הםהִצְדִּיעוּ
    hemhitzdi'u
  • הןהִצְדִּיעוּ
    henhitzdi'u

Future

  • אניאַצְדִּיעַ
    aniatzdia
  • אתהתַּצְדִּיעַ
    atatatzdia
  • אתתַּצְדִּיעִי
    attatzdi'i
  • הואיַצְדִּיעַ
    huyatzdia
  • היאתַּצְדִּיעַ
    hitatzdia
  • אנחנונַצְדִּיעַ
    anakhnunatzdia
  • אתםתַּצְדִּיעוּ
    atemtatzdi'u
  • אתןתַּצְדִּיעוּ/תַּצְדַּעְנָה
    atentatzdi'u/tatzdana
  • הםיַצְדִּיעוּ
    hemyatzdi'u
  • הןתַּצְדַּעְנָה/יַצְדִּיעוּ
    hentatzdana/yatzdi'u

Imperative

  • אתההַצְדַּע/הַצְדֵּעַ
    atahatzda/hatzdea
  • אתהַצְדִּיעִי
    athatzdi'i
  • אתםהַצְדִּיעוּ
    atemhatzdi'u
  • אתןהַצְדִּיעוּ/הַצְדַּעְנָה
    atenhatzdi'u/hatzdana

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַצְדִּיעַ
      lehatzdia
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַצְדִּיעַ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַצְדִּיעַ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַשְׁמִיעַ, לְהַתְרִיעַ, לְהַרְשִׁיעַ
    פרסום