הטיות פועל לְהַצְמִיא

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַצְמִיא
    ani/ata/humatzmi
  • אני/את/היאמַצְמִיאָה
    ani/at/himatzmi'a
  • אנחנו/אתם/הןמַצְמִיאִים
    anakhnu/atem/henmatzmi'im
  • נחנו/אתן/הןמַצְמִיאוֹת
    נחנו/aten/henmatzmi'ot

Past

  • אניהִצְמֵאתִי
    anihitzmeti
  • אתההִצְמֵאתָ
    atahitzmeta
  • אתהִצְמֵאת
    athitzmet
  • הואהִצְמִיא
    huhitzmi
  • היאהִצְמִיאָה
    hihitzmi'a
  • אנחנוהִצְמֵאנוּ
    anakhnuhitzmenu
  • אתםהִצְמֵאתֶם
    atemhitzmetem
  • אתןהִצְמֵאתֶן
    atenhitzmeten
  • הםהִצְמִיאוּ
    hemhitzmi'u
  • הןהִצְמִיאוּ
    henhitzmi'u

Future

  • אניאַצְמִיא
    aniatzmi
  • אתהתַּצְמִיא
    atatatzmi
  • אתתַּצְמִיאִי
    attatzmi'i
  • הואיַצְמִיא
    huyatzmi
  • היאתַּצְמִיא
    hitatzmi
  • אנחנונַצְמִיא
    anakhnunatzmi
  • אתםתַּצְמִיאוּ
    atemtatzmi'u
  • אתןתַּצְמִיאוּ/תַּצְמֶאנָה
    atentatzmi'u/tatzmena
  • הםיַצְמִיאוּ
    hemyatzmi'u
  • הןיַצְמִיאוּ/תַּצְמֶאנָה
    henyatzmi'u/tatzmena

Imperative

  • אתההַצְמֵא
    atahatzme
  • אתהַצְמִיאִי
    athatzmi'i
  • אתםהַצְמִיאוּ
    atemhatzmi'u
  • אתןהַצְמֶאנָה/הַצְמִיאוּ
    atenhatzmena/hatzmi'u

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַצְמִיא
      lehatzmi
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַצְמִיא בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַצְמִיא", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַבְרִיא, לְהַקְרִיא, לְהַמְרִיא
    פרסום