הטיות פועל לְהַקִּיז

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַקִּיז
    ani/ata/humakiz
  • אני/את/היאמַקִּיזָה
    ani/at/himakiza
  • אנחנו/אתם/הןמַקִּיזִים
    anakhnu/atem/henmakizim
  • נחנו/אתן/הןמַקִּיזוֹת
    נחנו/aten/henmakizot

Past

  • אניהִקַּזְתִּי
    anihikazti
  • אתההִקַּזְתָּ
    atahikazta
  • אתהִקַּזְתְּ
    athikazt
  • הואהִקִּיז
    huhikiz
  • היאהִקִּיזָה
    hihikiza
  • אנחנוהִקַּזְנוּ
    anakhnuhikaznu
  • אתםהִקַּזְתֶּם
    atemhikaztem
  • אתןהִקַּזְתֶּן
    atenhikazten
  • הםהִקִּיזוּ
    hemhikizu
  • הןהִקִּיזוּ
    henhikizu

Future

  • אניאַקִּיז
    aniakiz
  • אתהתַּקִּיז
    atatakiz
  • אתתַּקִּיזִי
    attakizi
  • הואיַקִּיז
    huyakiz
  • היאתַּקִּיז
    hitakiz
  • אנחנונַקִּיז
    anakhnunakiz
  • אתםתַּקִּיזוּ
    atemtakizu
  • אתןתַּקִּיזוּ/תַּקֵּזְנָה
    atentakizu/takezna
  • הםיַקִּיזוּ
    hemyakizu
  • הןתַּקֵּזְנָה/יַקִּיזוּ
    hentakezna/yakizu

Imperative

  • אתההַקֵּז
    atahakez
  • אתהַקִּיזִי
    athakizi
  • אתםהַקִּיזוּ
    atemhakizu
  • אתןהַקֵּזְנָה/הַקִּיזוּ
    atenhakezna/hakizu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַקִּיז
      lehakiz
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַקִּיז בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַקִּיז", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַתִּיז, לְהַכִּיר, לְהַצִּיג
    פרסום