הטיות פועל לְהַרְזוֹת

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַרְזֶה
    ani/ata/humarze
  • אני/את/היאמַרְזָה
    ani/at/himarza
  • אנחנו/אתם/הןמַרְזִים
    anakhnu/atem/henmarzim
  • נחנו/אתן/הןמַרְזוֹת
    נחנו/aten/henmarzot

Past

  • אניהִרְזִיתִי/הִרְזֵיתִי
    anihirziti/hirzeti
  • אתההִרְזִיתָ/הִרְזֵיתָ
    atahirzita/hirzeta
  • אתהִרְזִית/הִרְזֵית
    athirzit/hirzet
  • הואהִרְזָה
    huhirza
  • היאהִרְזְתָה
    hihirzeta
  • אנחנוהִרְזֵינוּ/הִרְזִינוּ
    anakhnuhirzenu/hirzinu
  • אתםהִרְזֵיתֶם/הִרְזִיתֶם
    atemhirzetem/hirzitem
  • אתןהִרְזֵיתֶן/הִרְזִיתֶן
    atenhirzeten/hirziten
  • הםהִרְזוּ
    hemhirzu
  • הןהִרְזוּ
    henhirzu

Future

  • אניאַרְזֶה
    aniarze
  • אתהתַּרְזֶה
    atatarze
  • אתתַּרְזִי
    attarzi
  • הואיַרְזֶה
    huyarze
  • היאתַּרְזֶה
    hitarze
  • אנחנונַרְזֶה
    anakhnunarze
  • אתםתַּרְזוּ
    atemtarzu
  • אתןתַּרְזֶינָה/תַּרְזוּ
    atentarzeyna/tarzu
  • הםיַרְזוּ
    hemyarzu
  • הןתַּרְזֶינָה/יַרְזוּ
    hentarzeyna/yarzu

Imperative

  • אתההַרְזֵה
    ataharze
  • אתהַרְזִי
    atharzi
  • אתםהַרְזוּ
    atemharzu
  • אתןהַרְזֶינָה/הַרְזוּ
    atenharzeyna/harzu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַרְזוֹת
      leharzot
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַרְזוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַרְזוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַלְווֹת, לְהַשְׁלוֹת, לְהַרְפּוֹת
    פרסום