הטיות פועל לְהַרְחִיב

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַרְחִיב
    ani/ata/humarkhiv
  • אני/את/היאמַרְחִיבָה
    ani/at/himarkhiva
  • אנחנו/אתם/הןמַרְחִיבִים
    anakhnu/atem/henmarkhivim
  • נחנו/אתן/הןמַרְחִיבוֹת
    נחנו/aten/henmarkhivot

Past

  • אניהִרְחַבְתִּי
    anihirkhavti
  • אתההִרְחַבְתָּ
    atahirkhavta
  • אתהִרְחַבְתְּ
    athirkhavt
  • הואהִרְחִיב
    huhirkhiv
  • היאהִרְחִיבָה
    hihirkhiva
  • אנחנוהִרְחַבְנוּ
    anakhnuhirkhavnu
  • אתםהִרְחַבְתֶּם
    atemhirkhavtem
  • אתןהִרְחַבְתֶּן
    atenhirkhavten
  • הםהִרְחִיבוּ
    hemhirkhivu
  • הןהִרְחִיבוּ
    henhirkhivu

Future

  • אניאַרְחִיב
    aniarkhiv
  • אתהתַּרְחִיב
    atatarkhiv
  • אתתַּרְחִיבִי
    attarkhivi
  • הואיַרְחִיב
    huyarkhiv
  • היאתַּרְחִיב
    hitarkhiv
  • אנחנונַרְחִיב
    anakhnunarkhiv
  • אתםתַּרְחִיבוּ
    atemtarkhivu
  • אתןתַּרְחִיבוּ/תַּרְחֵבְנָה
    atentarkhivu/tarkhevna
  • הםיַרְחִיבוּ
    hemyarkhivu
  • הןתַּרְחֵבְנָה/יַרְחִיבוּ
    hentarkhevna/yarkhivu

Imperative

  • אתההַרְחֵב
    ataharkhev
  • אתהַרְחִיבִי
    atharkhivi
  • אתםהַרְחִיבוּ
    atemharkhivu
  • אתןהַרְחֵבְנָה/הַרְחִיבוּ
    atenharkhevna/harkhivu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַרְחִיב
      leharkhiv
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַרְחִיב בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַרְחִיב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַרְטִיב, לְהַמְרִיץ, לְהַבְהִיל
    פרסום