הטיות פועל לְהַשְׂנִיא

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַשְׂנִיא
    ani/ata/humasni
  • אני/את/היאמַשְׂנִיאָה
    ani/at/himasni'a
  • אנחנו/אתם/הןמַשְׂנִיאִים
    anakhnu/atem/henmasni'im
  • נחנו/אתן/הןמַשְׂנִיאוֹת
    נחנו/aten/henmasni'ot

Past

  • אניהִשְׂנֵאתִי
    anihisneti
  • אתההִשְׂנֵאתָ
    atahisneta
  • אתהִשְׂנֵאת
    athisnet
  • הואהִשְׂנִיא
    huhisni
  • היאהִשְׂנִיאָה
    hihisni'a
  • אנחנוהִשְׂנֵאנוּ
    anakhnuhisnenu
  • אתםהִשְׂנֵאתֶם
    atemhisnetem
  • אתןהִשְׂנֵאתֶן
    atenhisneten
  • הםהִשְׂנִיאוּ
    hemhisni'u
  • הןהִשְׂנִיאוּ
    henhisni'u

Future

  • אניאַשְׂנִיא
    aniasni
  • אתהתַּשְׂנִיא
    atatasni
  • אתתַּשְׂנִיאִי
    attasni'i
  • הואיַשְׂנִיא
    huyasni
  • היאתַּשְׂנִיא
    hitasni
  • אנחנונַשְׂנִיא
    anakhnunasni
  • אתםתַּשְׂנִיאוּ
    atemtasni'u
  • אתןתַּשְׂנִיאוּ/תַּשְׂנֶאנָה
    atentasni'u/tasnena
  • הםיַשְׂנִיאוּ
    hemyasni'u
  • הןיַשְׂנִיאוּ/תַּשְׂנֶאנָה
    henyasni'u/tasnena

Imperative

  • אתההַשְׂנֵא
    atahasne
  • אתהַשְׂנִיאִי
    athasni'i
  • אתםהַשְׂנִיאוּ
    atemhasni'u
  • אתןהַשְׂנֶאנָה/הַשְׂנִיאוּ
    atenhasnena/hasni'u

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַשְׂנִיא
      lehasni
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַשְׂנִיא בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַשְׂנִיא", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַבְרִיא, לְהַמְרִיא, לְהַקְפִּיא
    פרסום