הטיות פועל לְהַתְרִיס

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמַתְרִיס
    ani/ata/humatris
  • אני/את/היאמַתְרִיסָה
    ani/at/himatrisa
  • אנחנו/אתם/הןמַתְרִיסִים
    anakhnu/atem/henmatrisim
  • נחנו/אתן/הןמַתְרִיסוֹת
    נחנו/aten/henmatrisot

Past

  • אניהִתְרַסְתִּי
    anihitrasti
  • אתההִתְרַסְתָּ
    atahitrasta
  • אתהִתְרַסְתְּ
    athitrast
  • הואהִתְרִיס
    huhitris
  • היאהִתְרִיסָה
    hihitrisa
  • אנחנוהִתְרַסְנוּ
    anakhnuhitrasnu
  • אתםהִתְרַסְתֶּם
    atemhitrastem
  • אתןהִתְרַסְתֶּן
    atenhitrasten
  • הםהִתְרִיסוּ
    hemhitrisu
  • הןהִתְרִיסוּ
    henhitrisu

Future

  • אניאַתְרִיס
    aniatris
  • אתהתַּתְרִיס
    atatatris
  • אתתַּתְרִיסִי
    attatrisi
  • הואיַתְרִיס
    huyatris
  • היאתַּתְרִיס
    hitatris
  • אנחנונַתְרִיס
    anakhnunatris
  • אתםתַּתְרִיסוּ
    atemtatrisu
  • אתןתַּתְרֵסְנָה/תַּתְרִיסוּ
    atentatresna/tatrisu
  • הםיַתְרִיסוּ
    hemyatrisu
  • הןתַּתְרֵסְנָה/יַתְרִיסוּ
    hentatresna/yatrisu

Imperative

  • אתההַתְרֵס
    atahatres
  • אתהַתְרִיסִי
    athatrisi
  • אתםהַתְרִיסוּ
    atemhatrisu
  • אתןהַתְרֵסְנָה/הַתְרִיסוּ
    atenhatresna/hatrisu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהַתְרִיס
      lehatris
    פרסום
    הטיות הפועל לְהַתְרִיס בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהַתְרִיס", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַבְדִּיל, לְהַמְחִישׁ, לְהַסְכִּים
    פרסום