הטיות פועל לְהָטִיל

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמֵטִיל
    ani/ata/humetil
  • אני/את/היאמְטִילָה
    ani/at/himetila
  • אנחנו/אתם/הןמְטִילִים
    anakhnu/atem/henmetilim
  • נחנו/אתן/הןמְטִילוֹת
    נחנו/aten/henmetilot

Past

  • אניהֵטַלְתִּי/הֲטִילוֹתִי
    anihetalti/hatiloti
  • אתההֵטַלְתָּ/הֲטִילוֹתָ
    atahetalta/hatilota
  • אתהֵטַלְתְּ/הֲטִילוֹת
    athetalt/hatilot
  • הואהֵטִיל
    huhetil
  • היאהֵטִילָה
    hihetila
  • אנחנוהֵטַלְנוּ/הֲטִילוֹנוּ
    anakhnuhetalnu/hatilonu
  • אתםהֲטַלְתֶּם/הֲטִילוֹתֶם
    atemhataltem/hatilotem
  • אתןהֲטִילוֹתֶן/הֲטַלְתֶּן
    atenhatiloten/hatalten
  • הםהֵטִילוּ
    hemhetilu
  • הןהֵטִילוּ
    henhetilu

Future

  • אניאָטִיל
    aniatil
  • אתהתָּטִיל
    atatatil
  • אתתָּטִילִי
    attatili
  • הואיָטִיל
    huyatil
  • היאתָּטִיל
    hitatil
  • אנחנונָטִיל
    anakhnunatil
  • אתםתָּטִילוּ
    atemtatilu
  • אתןתְּטִילֶינָה/תָּטֵלְנָה/תָּטִילוּ
    atentetileyna/tatelna/tatilu
  • הםיָטִילוּ
    hemyatilu
  • הןיָטִילוּ/תָּטֵלְנָה/תְּטִילֶינָה
    henyatilu/tatelna/tetileyna

Imperative

  • אתההָטֵל
    atahatel
  • אתהָטִילִי
    athatili
  • אתםהָטִילוּ
    atemhatilu
  • אתןהֲטִילֶינָה/הָטִילוּ/הָטֵלְנָה
    atenhatileyna/hatilu/hatelna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהָטִיל
      lehatil
    פרסום
    הטיות הפועל לְהָטִיל בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהָטִיל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהָטִיס, לְהָעִיף, לְהָצִיץ
    פרסום