הטיות פועל לְהָלִין

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמֵלִין
    ani/ata/humelin
  • אני/את/היאמְלִינָה
    ani/at/himelina
  • אנחנו/אתם/הןמְלִינִים
    anakhnu/atem/henmelinim
  • נחנו/אתן/הןמְלִינוֹת
    נחנו/aten/henmelinot

Past

  • אניהֵלַנְתִּי/הֲלִינוֹתִי
    anihelanti/halinoti
  • אתההֲלִינוֹתָ/הֵלַנְתָּ
    atahalinota/helanta
  • אתהֵלַנְתְּ/הֲלִינוֹת
    athelant/halinot
  • הואהֵלִין
    huhelin
  • היאהֵלִינָה
    hihelina
  • אנחנוהֵלַנּוּ/הֲלִינוֹנוּ
    anakhnuhelanu/halinonu
  • אתםהֲלִינוֹתֶם/הֲלַנְתֶּם
    atemhalinotem/halantem
  • אתןהֲלִינוֹתֶן/הֲלַנְתֶּן
    atenhalinoten/halanten
  • הםהֵלִינוּ
    hemhelinu
  • הןהֵלִינוּ
    henhelinu

Future

  • אניאָלִין
    anialin
  • אתהתָּלִין
    atatalin
  • אתתָּלִינִי
    attalini
  • הואיָלִין
    huyalin
  • היאתָּלִין
    hitalin
  • אנחנונָלִין
    anakhnunalin
  • אתםתָּלִינוּ
    atemtalinu
  • אתןתְּלִינֶינָה/תָּלִינוּ/תָּלֵנָּה
    atentelineyna/talinu/talena
  • הםיָלִינוּ
    hemyalinu
  • הןתָּלֵנָּה/יָלִינוּ/תְּלִינֶינָה
    hentalena/yalinu/telineyna

Imperative

  • אתההָלֵן
    atahalen
  • אתהָלִינִי
    athalini
  • אתםהָלִינוּ
    atemhalinu
  • אתןהָלֵנָּה/הֲלִינֶינָה/הָלִינוּ
    atenhalena/halineyna/halinu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהָלִין
      lehalin
    פרסום
    הטיות הפועל לְהָלִין בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהָלִין", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהָכִין, לְהָזִין
    פרסום