הטיות פועל לְהָסֵב

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמֵסֵב
    ani/ata/humesev
  • אני/את/היאמְסִבָּה
    ani/at/himesiba
  • אנחנו/אתם/הןמְסִבִּים
    anakhnu/atem/henmesibim
  • נחנו/אתן/הןמְסִבּוֹת
    נחנו/aten/henmesibot

Past

  • אניהֲסִיבּוֹתִי/הֵסַבְתִּי/הֲסִבּוֹתִי
    anihasiboti/hesavti/hasiboti
  • אתההֲסִיבּוֹתָ/הֵסַבְתָּ/הֲסִבּוֹתָ
    atahasibota/hesavta/hasibota
  • אתהֲסִיבּוֹת/הֵסַבְתְּ/הֲסִבּוֹת
    athasibot/hesavt/hasibot
  • הואהֵסֵב
    huhesev
  • היאהֵסֵבָּה
    hiheseba
  • אנחנוהֵסַבְנוּ/הֲסִיבּוֹנוּ/הֲסִבּוֹנוּ
    anakhnuhesavnu/hasibonu/hasibonu
  • אתםהֲסַבְתֶּם/הֲסִיבּוֹתֶם/הֲסִבּוֹתֶם
    atemhasavtem/hasibotem/hasibotem
  • אתןהֲסִיבּוֹתֶן/הֲסַבְתֶּן/הֲסִבּוֹתֶן
    atenhasiboten/hasavten/hasiboten
  • הםהֵסֵבּוּ
    hemhesebu
  • הןהֵסֵבּוּ
    henhesebu

Future

  • אניאָסֵב
    aniasev
  • אתהתָּסֵב
    atatasev
  • אתתָּסֵבִּי
    attasebi
  • הואיָסֵב
    huyasev
  • היאתָּסֵב
    hitasev
  • אנחנונָסֵב
    anakhnunasev
  • אתםתָּסֵבּוּ
    atemtasebu
  • אתןתָּסֵבּוּ/תָּסֵבְנָה/תְּסִבֶּינָה
    atentasebu/tasevna/tesibeyna
  • הםיָסֵבּוּ
    hemyasebu
  • הןיָסֵבּוּ/תָּסֵבְנָה/תְּסִבֶּינָה
    henyasebu/tasevna/tesibeyna

Imperative

  • אתההָסֵב
    atahasev
  • אתהָסֵבִּי
    athasebi
  • אתםהָסֵבּוּ
    atemhasebu
  • אתןהָסֵבְנָה/הֲסִבֶּינָה/הָסֵבּוּ
    atenhasevna/hasibeyna/hasebu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהָסֵב
      lehasev
    פרסום
    הטיות הפועל לְהָסֵב בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהָסֵב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהָאֵט, לְהָמֵס
    פרסום