הטיות פועל לְהָפֵר

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמֵפֵר
    ani/ata/humefer
  • אני/את/היאמְפֵרָה
    ani/at/himefera
  • אנחנו/אתם/הןמְפֵרִים
    anakhnu/atem/henmeferim
  • נחנו/אתן/הןמְפֵרוֹת
    נחנו/aten/henmeferot

Past

  • אניהֲפֵירוֹתִי/הֵפַרְתִּי/הֲפֵרוֹתִי
    anihaferoti/hefarti/haferoti
  • אתההֲפֵירוֹתָ/הֵפַרְתָּ/הֲפֵרוֹתָ
    atahaferota/hefarta/haferota
  • אתהֲפֵירוֹת/הֵפַרְתְּ/הֲפֵרוֹת
    athaferot/hefart/haferot
  • הואהֵפֵר
    huhefer
  • היאהֵפֵרָה
    hihefera
  • אנחנוהֲפֵירוֹנוּ/הֵפַרְנוּ/הֲפֵרוֹנוּ
    anakhnuhaferonu/hefarnu/haferonu
  • אתםהֲפֵירוֹתֶם/הֲפַרְתֶּם/הֲפֵרוֹתֶם
    atemhaferotem/hafartem/haferotem
  • אתןהֲפֵירוֹתֶן/הֲפַרְתֶּן/הֲפֵרוֹתֶן
    atenhaferoten/hafarten/haferoten
  • הםהֵפֵרוּ
    hemheferu
  • הןהֵפֵרוּ
    henheferu

Future

  • אניאָפֵר
    aniafer
  • אתהתָּפֵר
    atatafer
  • אתתָּפֵרִי
    attaferi
  • הואיָפֵר
    huyafer
  • היאתָּפֵר
    hitafer
  • אנחנונָפֵר
    anakhnunafer
  • אתםתָּפֵרוּ
    atemtaferu
  • אתןתָּפֵרוּ/תָּפֵרְנָה
    atentaferu/taferna
  • הםיָפֵרוּ
    hemyaferu
  • הןתָּפֵרְנָה/יָפֵרוּ
    hentaferna/yaferu

Imperative

  • אתההָפֵר
    atahafer
  • אתהָפֵרִי
    athaferi
  • אתםהָפֵרוּ
    atemhaferu
  • אתןהָפֵרוּ/הָפֵרְנָה
    atenhaferu/haferna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהָפֵר
      lehafer
    פרסום
    הטיות הפועל לְהָפֵר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהָפֵר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהָצֵר
    פרסום