הטיות פועל לְהָצֵל

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמֵצֵל
    ani/ata/humetzel
  • אני/את/היאמְצִלָּה
    ani/at/himetzila
  • אנחנו/אתם/הןמְצִלִּים
    anakhnu/atem/henmetzilim
  • נחנו/אתן/הןמְצִלּוֹת
    נחנו/aten/henmetzilot

Past

  • אניהֲצִילּוֹתִי/הֵצַלְתִּי/הֲצִלּוֹתִי
    anihatziloti/hetzalti/hatziloti
  • אתההֲצִילּוֹתָ/הֵצַלְתָּ/הֲצִלּוֹתָ
    atahatzilota/hetzalta/hatzilota
  • אתהֲצִילּוֹת/הֵצַלְתְּ/הֲצִלּוֹת
    athatzilot/hetzalt/hatzilot
  • הואהֵצֵל
    huhetzel
  • היאהֵצֵלָּה
    hihetzela
  • אנחנוהֵצַלְנוּ/הֲצִילּוֹנוּ/הֲצִלּוֹנוּ
    anakhnuhetzalnu/hatzilonu/hatzilonu
  • אתםהֲצַלְתֶּם/הֲצִילּוֹתֶם/הֲצִלּוֹתֶם
    atemhatzaltem/hatzilotem/hatzilotem
  • אתןהֲצַלְתֶּן/הֲצִילּוֹתֶן/הֲצִלּוֹתֶן
    atenhatzalten/hatziloten/hatziloten
  • הםהֵצֵלּוּ
    hemhetzelu
  • הןהֵצֵלּוּ
    henhetzelu

Future

  • אניאָצֵל
    aniatzel
  • אתהתָּצֵל
    atatatzel
  • אתתָּצֵלִּי
    attatzeli
  • הואיָצֵל
    huyatzel
  • היאתָּצֵל
    hitatzel
  • אנחנונָצֵל
    anakhnunatzel
  • אתםתָּצֵלּוּ
    atemtatzelu
  • אתןתָּצֵלּוּ/תָּצֵלְנָה/תְּצִלֶּינָה
    atentatzelu/tatzelna/tetzileyna
  • הםיָצֵלּוּ
    hemyatzelu
  • הןיָצֵלּוּ/תָּצֵלְנָה/תְּצִלֶּינָה
    henyatzelu/tatzelna/tetzileyna

Imperative

  • אתההָצֵל
    atahatzel
  • אתהָצֵלִּי
    athatzeli
  • אתםהָצֵלּוּ
    atemhatzelu
  • אתןהֲצִלֶּינָה/הָצֵלְנָה/הָצֵלּוּ
    atenhatzileyna/hatzelna/hatzelu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהָצֵל
      lehatzel
    פרסום
    הטיות הפועל לְהָצֵל בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהָצֵל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהָאֵט, לְהָמֵס, לְהָסֵב
    פרסום