הטיות פועל לְהוֹתִיר

X
הטה

בניין הפעיל

Verbs in binyan hif’il have a prefixed ה- in the past tense and מ- in the present tense, and contain the vowel i in all forms (הדליק, מדליק). Hif’il verbs tend to be causatives (e.g. הרטיב 'to make wet' from רטוב 'wet')

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוֹתִיר
    ani/ata/humotir
  • אני/את/היאמוֹתִירָה
    ani/at/himotira
  • אנחנו/אתם/הןמוֹתִירִים
    anakhnu/atem/henmotirim
  • נחנו/אתן/הןמוֹתִירוֹת
    נחנו/aten/henmotirot

Past

  • אניהוֹתַרְתִּי
    anihotarti
  • אתההוֹתַרְתָּ
    atahotarta
  • אתהוֹתַרְתְּ
    athotart
  • הואהוֹתִיר
    huhotir
  • היאהוֹתִירָה
    hihotira
  • אנחנוהוֹתַרְנוּ
    anakhnuhotarnu
  • אתםהוֹתַרְתֶּם
    atemhotartem
  • אתןהוֹתַרְתֶּן
    atenhotarten
  • הםהוֹתִירוּ
    hemhotiru
  • הןהוֹתִירוּ
    henhotiru

Future

  • אניאוֹתִיר
    aniotir
  • אתהתּוֹתִיר
    atatotir
  • אתתּוֹתִירִי
    attotiri
  • הואיוֹתִיר
    huyotir
  • היאתּוֹתִיר
    hitotir
  • אנחנונוֹתִיר
    anakhnunotir
  • אתםתּוֹתִירוּ
    atemtotiru
  • אתןתּוֹתִירוּ/תּוֹתֵרְנָה
    atentotiru/toterna
  • הםיוֹתִירוּ
    hemyotiru
  • הןיוֹתִירוּ/תּוֹתֵרְנָה
    henyotiru/toterna

Imperative

  • אתההוֹתֵר
    atahoter
  • אתהוֹתִירִי
    athotiri
  • אתםהוֹתִירוּ
    atemhotiru
  • אתןהוֹתִירוּ/הוֹתֵרְנָה
    atenhotiru/hoterna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְהוֹתִיר
      lehotir
    פרסום
    הטיות הפועל לְהוֹתִיר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְהוֹתִיר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהוֹלִיךְ, לְהוֹעִיל
    פרסום