הטיות פועל לְזַהוֹת

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְזַהֶה
    ani/ata/humezahe
  • אני/את/היאמְזַהָה
    ani/at/himezaha
  • אנחנו/אתם/הןמְזַהִים
    anakhnu/atem/henmezahim
  • נחנו/אתן/הןמְזַהוֹת
    נחנו/aten/henmezahot

Past

  • אניזִיהִיתִי/זִיהֵיתִי/זִהֵיתִי/זִהִיתִי
    anizihiti/ziheti/ziheti/zihiti
  • אתהזִיהִיתָ/זִיהֵיתָ/זִהֵיתָ/זִהִיתָ
    atazihita/ziheta/ziheta/zihita
  • אתזִיהֵית/זִיהִית/זִהִית/זִהֵית
    atzihet/zihit/zihit/zihet
  • הואזִיהָה/זִהָה
    huziha/ziha
  • היאזִיהֲתָה/זִהֲתָה
    hizihata/zihata
  • אנחנוזִיהִינוּ/זִיהֵינוּ/זִהֵינוּ/זִהִינוּ
    anakhnuzihinu/zihenu/zihenu/zihinu
  • אתםזִיהֵיתֶם/זִיהִיתֶם/זִהֵיתֶם/זִהִיתֶם
    atemzihetem/zihitem/zihetem/zihitem
  • אתןזִיהֵיתֶן/זִיהִיתֶן/זִהֵיתֶן/זִהִיתֶן
    atenziheten/zihiten/ziheten/zihiten
  • הםזִיהוּ/זִהוּ
    hemzihu/zihu
  • הןזִהוּ/זִיהוּ
    henzihu/zihu

Future

  • אניאֲזַהֶה
    aniazahe
  • אתהתְּזַהֶה
    atatezahe
  • אתתְּזַהִי
    attezahi
  • הואיְזַהֶה
    huyezahe
  • היאתְּזַהֶה
    hitezahe
  • אנחנונְזַהֶה
    anakhnunezahe
  • אתםתְּזַהוּ
    atemtezahu
  • אתןתְּזַהֶינָה/תְּזַהוּ
    atentezaheyna/tezahu
  • הםיְזַהוּ
    hemyezahu
  • הןתְּזַהֶינָה/יְזַהוּ
    hentezaheyna/yezahu

Imperative

  • אתהזַהֵה
    atazahe
  • אתזַהִי
    atzahi
  • אתםזַהוּ
    atemzahu
  • אתןזַהֶינָה/זַהוּ
    atenzaheyna/zahu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְזַהוֹת
      lezahot
    פרסום
    הטיות הפועל לְזַהוֹת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְזַהוֹת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְאַחוֹת
    פרסום