הטיות פועל לְזַמֵּר

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְזַמֵּר
    ani/ata/humezamer
  • אני/את/היאמְזַמֶּרֶת
    ani/at/himezameret
  • אנחנו/אתם/הןמְזַמְּרִים
    anakhnu/atem/henmezamrim
  • נחנו/אתן/הןמְזַמְּרוֹת
    נחנו/aten/henmezamrot

Past

  • אניזִימַּרְתִּי/זִמַּרְתִּי
    anizimarti/zimarti
  • אתהזִימַּרְתָּ/זִמַּרְתָּ
    atazimarta/zimarta
  • אתזִימַּרְתְּ/זִמַּרְתְּ
    atzimart/zimart
  • הואזִימֵּר/זִמֵּר
    huzimer/zimer
  • היאזִימְּרָה/זִמְּרָה
    hizimra/zimra
  • אנחנוזִימַּרְנוּ/זִמַּרְנוּ
    anakhnuzimarnu/zimarnu
  • אתםזִימַּרְתֶּם/זִמַּרְתֶּם
    atemzimartem/zimartem
  • אתןזִימַּרְתֶּן/זִמַּרְתֶּן
    atenzimarten/zimarten
  • הםזִימְּרוּ/זִמְּרוּ
    hemzimru/zimru
  • הןזִמְּרוּ/זִימְּרוּ
    henzimru/zimru

Future

  • אניאֲזַמֵּר
    aniazamer
  • אתהתְּזַמֵּר
    atatezamer
  • אתתְּזַמְּרִי
    attezamri
  • הואיְזַמֵּר
    huyezamer
  • היאתְּזַמֵּר
    hitezamer
  • אנחנונְזַמֵּר
    anakhnunezamer
  • אתםתְּזַמְּרוּ
    atemtezamru
  • אתןתְּזַמְּרוּ/תְּזַמֵּרְנָה
    atentezamru/tezamerna
  • הםיְזַמְּרוּ
    hemyezamru
  • הןתְּזַמֵּרְנָה/יְזַמְּרוּ
    hentezamerna/yezamru

Imperative

  • אתהזַמֵּר
    atazamer
  • אתזַמְּרִי
    atzamri
  • אתםזַמְּרוּ
    atemzamru
  • אתןזַמֵּרְנָה/זַמְּרוּ
    atenzamerna/zamru

Passive Participle

    Infinitive

    • לְזַמֵּר
      lezamer
    פרסום
    הטיות הפועל לְזַמֵּר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְזַמֵּר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְסַכֵּל, לְרַצֵּף, לְפַסֵּל
    פרסום