הטיות פועל לְחַזֵּק

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְחַזֵּק
    ani/ata/humekhazek
  • אני/את/היאמְחַזֶּקֶת
    ani/at/himekhazeket
  • אנחנו/אתם/הןמְחַזְּקִים
    anakhnu/atem/henmekhazkim
  • נחנו/אתן/הןמְחַזְּקוֹת
    נחנו/aten/henmekhazkot

Past

  • אניחִיזַּקְתִּי/חִזַּקְתִּי
    anikhizakti/khizakti
  • אתהחִיזַּקְתָּ/חִזַּקְתָּ
    atakhizakta/khizakta
  • אתחִיזַּקְתְּ/חִזַּקְתְּ
    atkhizakt/khizakt
  • הואחִיזֵּק/חִזֵּק
    hukhizek/khizek
  • היאחִיזְּקָה/חִזְּקָה
    hikhizka/khizka
  • אנחנוחִיזַּקְנוּ/חִזַּקְנוּ
    anakhnukhizaknu/khizaknu
  • אתםחִיזַּקְתֶּם/חִזַּקְתֶּם
    atemkhizaktem/khizaktem
  • אתןחִיזַּקְתֶּן/חִזַּקְתֶּן
    atenkhizakten/khizakten
  • הםחִיזְּקוּ/חִזְּקוּ
    hemkhizku/khizku
  • הןחִזְּקוּ/חִיזְּקוּ
    henkhizku/khizku

Future

  • אניאֲחַזֵּק
    aniakhazek
  • אתהתְּחַזֵּק
    atatekhazek
  • אתתְּחַזְּקִי
    attekhazki
  • הואיְחַזֵּק
    huyekhazek
  • היאתְּחַזֵּק
    hitekhazek
  • אנחנונְחַזֵּק
    anakhnunekhazek
  • אתםתְּחַזְּקוּ
    atemtekhazku
  • אתןתְּחַזְּקוּ/תְּחַזֵּקְנָה
    atentekhazku/tekhazekna
  • הםיְחַזְּקוּ
    hemyekhazku
  • הןיְחַזְּקוּ/תְּחַזֵּקְנָה
    henyekhazku/tekhazekna

Imperative

  • אתהחַזֵּק
    atakhazek
  • אתחַזְּקִי
    atkhazki
  • אתםחַזְּקוּ
    atemkhazku
  • אתןחַזְּקוּ/חַזֵּקְנָה
    atenkhazku/khazekna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְחַזֵּק
      lekhazek
    פרסום
    הטיות הפועל לְחַזֵּק בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְחַזֵּק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְכַיֵּיף, לְעַלֵּף, לְרַגֵּשׁ
    פרסום