הטיות פועל לְחַטֵּט

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְחַטֵּט
    ani/ata/humekhatet
  • אני/את/היאמְחַטֶּטֶת
    ani/at/himekhatetet
  • אנחנו/אתם/הןמְחַטְּטִים
    anakhnu/atem/henmekhatetim
  • נחנו/אתן/הןמְחַטְּטוֹת
    נחנו/aten/henmekhatetot

Past

  • אניחִיטַּטְתִּי/חִטַּטְתִּי
    anikhitatti/khitatti
  • אתהחִיטַּטְתָּ/חִטַּטְתָּ
    atakhitatta/khitatta
  • אתחִיטַּטְתְּ/חִטַּטְתְּ
    atkhitatt/khitatt
  • הואחִיטֵּט/חִטֵּט
    hukhitet/khitet
  • היאחִיטְּטָה/חִטְּטָה
    hikhiteta/khiteta
  • אנחנוחִיטַּטְנוּ/חִטַּטְנוּ
    anakhnukhitatnu/khitatnu
  • אתםחִיטַּטְתֶּם/חִטַּטְתֶּם
    atemkhitattem/khitattem
  • אתןחִיטַּטְתֶּן/חִטַּטְתֶּן
    atenkhitatten/khitatten
  • הםחִיטְּטוּ/חִטְּטוּ
    hemkhitetu/khitetu
  • הןחִטְּטוּ/חִיטְּטוּ
    henkhitetu/khitetu

Future

  • אניאֲחַטֵּט
    aniakhatet
  • אתהתְּחַטֵּט
    atatekhatet
  • אתתְּחַטְּטִי
    attekhateti
  • הואיְחַטֵּט
    huyekhatet
  • היאתְּחַטֵּט
    hitekhatet
  • אנחנונְחַטֵּט
    anakhnunekhatet
  • אתםתְּחַטְּטוּ
    atemtekhatetu
  • אתןתְּחַטְּטוּ/תְּחַטֵּטְנָה
    atentekhatetu/tekhatetna
  • הםיְחַטְּטוּ
    hemyekhatetu
  • הןתְּחַטֵּטְנָה/יְחַטְּטוּ
    hentekhatetna/yekhatetu

Imperative

  • אתהחַטֵּט
    atakhatet
  • אתחַטְּטִי
    atkhateti
  • אתםחַטְּטוּ
    atemkhatetu
  • אתןחַטְּטוּ/חַטֵּטְנָה
    atenkhatetu/khatetna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְחַטֵּט
      lekhatet
    פרסום
    הטיות הפועל לְחַטֵּט בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְחַטֵּט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְיַיסֵּר, לְנַבֵּל, לְקַבֵּץ
    פרסום