הטיות פועל לְחַיֵּיב

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְחַיֵּיב/מְחַיֵּב
    ani/ata/humekhayev/mekhayev
  • אני/את/היאמְחַיֶּיבֶת/מְחַיֶּבֶת
    ani/at/himekhayevet/mekhayevet
  • אנחנו/אתם/הןמְחַיְּיבִים/מְחַיְּבִים
    anakhnu/atem/henmekhayvim/mekhayvim
  • נחנו/אתן/הןמְחַיְּיבוֹת/מְחַיְּבוֹת
    נחנו/aten/henmekhayvot/mekhayvot

Past

  • אניחִייַּבְתִּי/חִיַּבְתִּי
    anikhiyavti/khiyavti
  • אתהחִייַּבְתָּ/חִיַּבְתָּ
    atakhiyavta/khiyavta
  • אתחִייַּבְתְּ/חִיַּבְתְּ
    atkhiyavt/khiyavt
  • הואחִייֵּב/חִיֵּב
    hukhiyev/khiyev
  • היאחִייְּבָה/חִיְּבָה
    hikhiyva/khiyva
  • אנחנוחִייַּבְנוּ/חִיַּבְנוּ
    anakhnukhiyavnu/khiyavnu
  • אתםחִייַּבְתֶּם/חִיַּבְתֶּם
    atemkhiyavtem/khiyavtem
  • אתןחִייַּבְתֶּן/חִיַּבְתֶּן
    atenkhiyavten/khiyavten
  • הםחִייְּבוּ/חִיְּבוּ
    hemkhiyvu/khiyvu
  • הןחִיְּיבוּ/חִייְּבוּ/חִיְּבוּ
    henkhiyvu/khiyvu/khiyvu

Future

  • אניאֲחַיֵּיב/אֲחַיֵּב
    aniakhayev/akhayev
  • אתהתְּחַיֵּיב/תְּחַיֵּב
    atatekhayev/tekhayev
  • אתתְּחַיְּיבִי/תְּחַיְּבִי
    attekhayvi/tekhayvi
  • הואיְחַיֵּיב/יְחַיֵּב
    huyekhayev/yekhayev
  • היאתְּחַיֵּיב/תְּחַיֵּב
    hitekhayev/tekhayev
  • אנחנונְחַיֵּיב/נְחַיֵּב
    anakhnunekhayev/nekhayev
  • אתםתְּחַיְּיבוּ/תְּחַיְּבוּ
    atemtekhayvu/tekhayvu
  • אתןתְּחַיְּיבוּ/תְּחַיֵּיבְנָה/תְּחַיֵּבְנָה/תְּחַיְּבוּ
    atentekhayvu/tekhayevna/tekhayevna/tekhayvu
  • הםיְחַיְּיבוּ/יְחַיְּבוּ
    hemyekhayvu/yekhayvu
  • הןתְּחַיֵּיבְנָה/יְחַיְּיבוּ/תְּחַיֵּבְנָה/יְחַיְּבוּ
    hentekhayevna/yekhayvu/tekhayevna/yekhayvu

Imperative

  • אתהחַיֵּיב/חַיֵּב
    atakhayev/khayev
  • אתחַיְּיבִי/חַיְּבִי
    atkhayvi/khayvi
  • אתםחַיְּיבוּ/חַיְּבוּ
    atemkhayvu/khayvu
  • אתןחַיֵּיבְנָה/חַיְּיבוּ/חַיְּבוּ/חַיֵּבְנָה
    atenkhayevna/khayvu/khayvu/khayevna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְחַיֵּיב/לְחַיֵּב
      lekhayev/lekhayev
    פרסום
    הטיות הפועל לְחַיֵּיב בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְחַיֵּיב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְשַׁכֵּךְ, לְשַׁקֵּף, לְלַקֵּק
    פרסום