הטיות פועל לְחַלְחֵל

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְחַלְחֵל
    ani/ata/humekhalkhel
  • אני/את/היאמְחַלְחֶלֶת
    ani/at/himekhalkhelet
  • אנחנו/אתם/הןמְחַלְחֲלִים
    anakhnu/atem/henmekhalkhalim
  • נחנו/אתן/הןמְחַלְחֲלוֹת
    נחנו/aten/henmekhalkhalot

Past

  • אניחִלְחַלְתִּי
    anikhilkhalti
  • אתהחִלְחַלְתָּ
    atakhilkhalta
  • אתחִלְחַלְתְּ
    atkhilkhalt
  • הואחִלְחֵל
    hukhilkhel
  • היאחִלְחֲלָה
    hikhilkhala
  • אנחנוחִלְחַלְנוּ
    anakhnukhilkhalnu
  • אתםחִלְחַלְתֶּם
    atemkhilkhaltem
  • אתןחִלְחַלְתֶּן
    atenkhilkhalten
  • הםחִלְחֲלוּ
    hemkhilkhalu
  • הןחִלְחֲלוּ
    henkhilkhalu

Future

  • אניאֲחַלְחֵל
    aniakhalkhel
  • אתהתְּחַלְחֵל
    atatekhalkhel
  • אתתְּחַלְחֲלִי
    attekhalkhali
  • הואיְחַלְחֵל
    huyekhalkhel
  • היאתְּחַלְחֵל
    hitekhalkhel
  • אנחנונְחַלְחֵל
    anakhnunekhalkhel
  • אתםתְּחַלְחֲלוּ
    atemtekhalkhalu
  • אתןתְּחַלְחֵלְנָה/תְּחַלְחֲלוּ
    atentekhalkhelna/tekhalkhalu
  • הםיְחַלְחֲלוּ
    hemyekhalkhalu
  • הןתְּחַלְחֵלְנָה/יְחַלְחֲלוּ
    hentekhalkhelna/yekhalkhalu

Imperative

  • אתהחַלְחֵל
    atakhalkhel
  • אתחַלְחֲלִי
    atkhalkhali
  • אתםחַלְחֲלוּ
    atemkhalkhalu
  • אתןחַלְחֲלוּ/חַלְחֵלְנָה
    atenkhalkhalu/khalkhelna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְחַלְחֵל
      lekhalkhel
    פרסום
    הטיות הפועל לְחַלְחֵל בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְחַלְחֵל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַדְהֵד, לְעַמְעֵם
    פרסום