הטיות פועל לְחַרְבֵּן

X
הטה
תוצאות החיפוש יכולות להכיל מילים בלתי הולמות

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְחַרְבֵּן
    ani/ata/humekharben
  • אני/את/היאמְחַרְבֶּנֶת
    ani/at/himekharbenet
  • אנחנו/אתם/הןמְחַרְבְּנִים
    anakhnu/atem/henmekharbenim
  • נחנו/אתן/הןמְחַרְבְּנוֹת
    נחנו/aten/henmekharbenot

Past

  • אניחִרְבַּנְתִּי
    anikhirbanti
  • אתהחִרְבַּנְתָּ
    atakhirbanta
  • אתחִרְבַּנְתְּ
    atkhirbant
  • הואחִרְבֵּן
    hukhirben
  • היאחִרְבְּנָה
    hikhirbena
  • אנחנוחִרְבַּנּוּ
    anakhnukhirbanu
  • אתםחִרְבַּנְתֶּם
    atemkhirbantem
  • אתןחִרְבַּנְתֶּן
    atenkhirbanten
  • הםחִרְבְּנוּ
    hemkhirbenu
  • הןחִרְבְּנוּ
    henkhirbenu

Future

  • אניאֲחַרְבֵּן
    aniakharben
  • אתהתְּחַרְבֵּן
    atatekharben
  • אתתְּחַרְבְּנִי
    attekharbeni
  • הואיְחַרְבֵּן
    huyekharben
  • היאתְּחַרְבֵּן
    hitekharben
  • אנחנונְחַרְבֵּן
    anakhnunekharben
  • אתםתְּחַרְבְּנוּ
    atemtekharbenu
  • אתןתְּחַרְבֵּנָּה/תְּחַרְבְּנוּ
    atentekharbena/tekharbenu
  • הםיְחַרְבְּנוּ
    hemyekharbenu
  • הןתְּחַרְבֵּנָּה/יְחַרְבְּנוּ
    hentekharbena/yekharbenu

Imperative

  • אתהחַרְבֵּן
    atakharben
  • אתחַרְבְּנִי
    atkharbeni
  • אתםחַרְבְּנוּ
    atemkharbenu
  • אתןחַרְבֵּנָּה/חַרְבְּנוּ
    atenkharbena/kharbenu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְחַרְבֵּן
      lekharben
    פרסום
    הטיות הפועל לְחַרְבֵּן בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְחַרְבֵּן", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְתַחְמֵן, לְאַכְסֵן, לְאַפְנֵן
    פרסום