הטיות פועל לְכַיֵּיל

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְכַיֵּיל/מְכַיֵּל
    ani/ata/humekhayel/mekhayel
  • אני/את/היאמְכַיֶּילֶת/מְכַיֶּלֶת
    ani/at/himekhayelet/mekhayelet
  • אנחנו/אתם/הןמְכַיְּילִים/מְכַיְּלִים
    anakhnu/atem/henmekhaylim/mekhaylim
  • נחנו/אתן/הןמְכַיְּילוֹת/מְכַיְּלוֹת
    נחנו/aten/henmekhaylot/mekhaylot

Past

  • אניכִּייַּלְתִּי/כִּיַּלְתִּי
    anikiyalti/kiyalti
  • אתהכִּייַּלְתָּ/כִּיַּלְתָּ
    atakiyalta/kiyalta
  • אתכִּייַּלְתְּ/כִּיַּלְתְּ
    atkiyalt/kiyalt
  • הואכִּייֵּל/כִּיֵּל
    hukiyel/kiyel
  • היאכִּייְּלָה/כִּיְּלָה
    hikiyla/kiyla
  • אנחנוכִּייַּלְנוּ/כִּיַּלְנוּ
    anakhnukiyalnu/kiyalnu
  • אתםכִּייַּלְתֶּם/כִּיַּלְתֶּם
    atemkiyaltem/kiyaltem
  • אתןכִּייַּלְתֶּן/כִּיַּלְתֶּן
    atenkiyalten/kiyalten
  • הםכִּייְּלוּ/כִּיְּלוּ
    hemkiylu/kiylu
  • הןכִּייְּלוּ/כִּיְּילוּ/כִּיְּלוּ
    henkiylu/kiylu/kiylu

Future

  • אניאֲכַיֵּיל/אֲכַיֵּל
    aniakhayel/akhayel
  • אתהתְּכַיֵּיל/תְּכַיֵּל
    atatekhayel/tekhayel
  • אתתְּכַיְּילִי/תְּכַיְּלִי
    attekhayli/tekhayli
  • הואיְכַיֵּיל/יְכַיֵּל
    huyekhayel/yekhayel
  • היאתְּכַיֵּיל/תְּכַיֵּל
    hitekhayel/tekhayel
  • אנחנונְכַיֵּיל/נְכַיֵּל
    anakhnunekhayel/nekhayel
  • אתםתְּכַיְּילוּ/תְּכַיְּלוּ
    atemtekhaylu/tekhaylu
  • אתןתְּכַיֵּילְנָה/תְּכַיְּילוּ/תְּכַיְּלוּ/תְּכַיֵּלְנָה
    atentekhayelna/tekhaylu/tekhaylu/tekhayelna
  • הםיְכַיְּילוּ/יְכַיְּלוּ
    hemyekhaylu/yekhaylu
  • הןיְכַיְּילוּ/תְּכַיֵּילְנָה/יְכַיְּלוּ/תְּכַיֵּלְנָה
    henyekhaylu/tekhayelna/yekhaylu/tekhayelna

Imperative

  • אתהכַּיֵּיל/כַּיֵּל
    atakayel/kayel
  • אתכַּיְּילִי/כַּיְּלִי
    atkayli/kayli
  • אתםכַּיְּילוּ/כַּיְּלוּ
    atemkaylu/kaylu
  • אתןכַּיְּילוּ/כַּיֵּילְנָה/כַּיְּלוּ/כַּיֵּלְנָה
    atenkaylu/kayelna/kaylu/kayelna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְכַיֵּיל/לְכַיֵּל
      lekhayel/lekhayel
    פרסום
    הטיות הפועל לְכַיֵּיל בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְכַיֵּיל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְעַקֵּם, לְתַבֵּל, לְגַלֵּם
    פרסום