הטיות פועל לְלַהֵק

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְלַהֵק
    ani/ata/humelahek
  • אני/את/היאמְלַהֶקֶת
    ani/at/himelaheket
  • אנחנו/אתם/הןמְלַהֲקִים
    anakhnu/atem/henmelahakim
  • נחנו/אתן/הןמְלַהֲקוֹת
    נחנו/aten/henmelahakot

Past

  • אנילִיהַקְתִּי/לִהַקְתִּי
    anilihakti/lihakti
  • אתהלִיהַקְתָּ/לִהַקְתָּ
    atalihakta/lihakta
  • אתלִיהַקְתְּ/לִהַקְתְּ
    atlihakt/lihakt
  • הואלִיהֵק/לִהֵק
    hulihek/lihek
  • היאלִיהֲקָה/לִהֲקָה
    hilihaka/lihaka
  • אנחנולִיהַקְנוּ/לִהַקְנוּ
    anakhnulihaknu/lihaknu
  • אתםלִיהַקְתֶּם/לִהַקְתֶּם
    atemlihaktem/lihaktem
  • אתןלִיהַקְתֶּן/לִהַקְתֶּן
    atenlihakten/lihakten
  • הםלִיהֲקוּ/לִהֲקוּ
    hemlihaku/lihaku
  • הןלִיהֲקוּ/לִהֲקוּ
    henlihaku/lihaku

Future

  • אניאֲלַהֵק
    anialahek
  • אתהתְּלַהֵק
    atatelahek
  • אתתְּלַהֲקִי
    attelahaki
  • הואיְלַהֵק
    huyelahek
  • היאתְּלַהֵק
    hitelahek
  • אנחנונְלַהֵק
    anakhnunelahek
  • אתםתְּלַהֲקוּ
    atemtelahaku
  • אתןתְּלַהֲקוּ/תְּלַהֵקְנָה
    atentelahaku/telahekna
  • הםיְלַהֲקוּ
    hemyelahaku
  • הןיְלַהֲקוּ/תְּלַהֵקְנָה
    henyelahaku/telahekna

Imperative

  • אתהלַהֵק
    atalahek
  • אתלַהֲקִי
    atlahaki
  • אתםלַהֲקוּ
    atemlahaku
  • אתןלַהֲקוּ/לַהֵקְנָה
    atenlahaku/lahekna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְלַהֵק
      lelahek
    פרסום
    הטיות הפועל לְלַהֵק בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְלַהֵק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְנַהֵג, לְפַעֵם, לְמַעֵן
    פרסום