הטיות פועל לְלַקֵּק

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְלַקֵּק
    ani/ata/humelakek
  • אני/את/היאמְלַקֶּקֶת
    ani/at/himelakeket
  • אנחנו/אתם/הןמְלַקְּקִים
    anakhnu/atem/henmelakekim
  • נחנו/אתן/הןמְלַקְּקוֹת
    נחנו/aten/henmelakekot

Past

  • אנילִיקַּקְתִּי/לִקַּקְתִּי
    anilikakti/likakti
  • אתהלִיקַּקְתָּ/לִקַּקְתָּ
    atalikakta/likakta
  • אתלִיקַּקְתְּ/לִקַּקְתְּ
    atlikakt/likakt
  • הואלִיקֵּק/לִקֵּק
    hulikek/likek
  • היאלִיקְּקָה/לִקְּקָה
    hilikeka/likeka
  • אנחנולִיקַּקְנוּ/לִקַּקְנוּ
    anakhnulikaknu/likaknu
  • אתםלִיקַּקְתֶּם/לִקַּקְתֶּם
    atemlikaktem/likaktem
  • אתןלִיקַּקְתֶּן/לִקַּקְתֶּן
    atenlikakten/likakten
  • הםלִיקְּקוּ/לִקְּקוּ
    hemlikeku/likeku
  • הןלִקְּקוּ/לִיקְּקוּ
    henlikeku/likeku

Future

  • אניאֲלַקֵּק
    anialakek
  • אתהתְּלַקֵּק
    atatelakek
  • אתתְּלַקְּקִי
    attelakeki
  • הואיְלַקֵּק
    huyelakek
  • היאתְּלַקֵּק
    hitelakek
  • אנחנונְלַקֵּק
    anakhnunelakek
  • אתםתְּלַקְּקוּ
    atemtelakeku
  • אתןתְּלַקְּקוּ/תְּלַקֵּקְנָה
    atentelakeku/telakekna
  • הםיְלַקְּקוּ
    hemyelakeku
  • הןיְלַקְּקוּ/תְּלַקֵּקְנָה
    henyelakeku/telakekna

Imperative

  • אתהלַקֵּק
    atalakek
  • אתלַקְּקִי
    atlakeki
  • אתםלַקְּקוּ
    atemlakeku
  • אתןלַקֵּקְנָה/לַקְּקוּ
    atenlakekna/lakeku

Passive Participle

    Infinitive

    • לְלַקֵּק
      lelakek
    פרסום
    הטיות הפועל לְלַקֵּק בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְלַקֵּק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְנַפֵּץ, לְנַתֵּב, לְבַיֵּים
    פרסום