הטיות פועל לְמַדֵּר

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְמַדֵּר
    ani/ata/humemader
  • אני/את/היאמְמַדֶּרֶת
    ani/at/himemaderet
  • אנחנו/אתם/הןמְמַדְּרִים
    anakhnu/atem/henmemadrim
  • נחנו/אתן/הןמְמַדְּרוֹת
    נחנו/aten/henmemadrot

Past

  • אנימִידַּרְתִּי/מִדַּרְתִּי
    animidarti/midarti
  • אתהמִידַּרְתָּ/מִדַּרְתָּ
    atamidarta/midarta
  • אתמִידַּרְתְּ/מִדַּרְתְּ
    atmidart/midart
  • הואמִידֵּר/מִדֵּר
    humider/mider
  • היאמִידְּרָה/מִדְּרָה
    himidra/midra
  • אנחנומִידַּרְנוּ/מִדַּרְנוּ
    anakhnumidarnu/midarnu
  • אתםמִידַּרְתֶּם/מִדַּרְתֶּם
    atemmidartem/midartem
  • אתןמִידַּרְתֶּן/מִדַּרְתֶּן
    atenmidarten/midarten
  • הםמִידְּרוּ/מִדְּרוּ
    hemmidru/midru
  • הןמִדְּרוּ/מִידְּרוּ
    henmidru/midru

Future

  • אניאֲמַדֵּר
    aniamader
  • אתהתְּמַדֵּר
    atatemader
  • אתתְּמַדְּרִי
    attemadri
  • הואיְמַדֵּר
    huyemader
  • היאתְּמַדֵּר
    hitemader
  • אנחנונְמַדֵּר
    anakhnunemader
  • אתםתְּמַדְּרוּ
    atemtemadru
  • אתןתְּמַדְּרוּ/תְּמַדֵּרְנָה
    atentemadru/temaderna
  • הםיְמַדְּרוּ
    hemyemadru
  • הןיְמַדְּרוּ/תְּמַדֵּרְנָה
    henyemadru/temaderna

Imperative

  • אתהמַדֵּר
    atamader
  • אתמַדְּרִי
    atmadri
  • אתםמַדְּרוּ
    atemmadru
  • אתןמַדְּרוּ/מַדֵּרְנָה
    atenmadru/maderna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְמַדֵּר
      lemader
    פרסום
    הטיות הפועל לְמַדֵּר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְמַדֵּר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְיַישֵּׁר, לְנַשֵּׁק, לְחַלֵּץ
    פרסום