הטיות פועל לְמַמֵּשׁ

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְמַמֵּשׁ
    ani/ata/humemamesh
  • אני/את/היאמְמַמֶּשֶׁת
    ani/at/himemameshet
  • אנחנו/אתם/הןמְמַמְּשִׁים
    anakhnu/atem/henmemamshim
  • נחנו/אתן/הןמְמַמְּשׁוֹת
    נחנו/aten/henmemamshot

Past

  • אנימִימַּשְׁתִּי/מִמַּשְׁתִּי
    animimashti/mimashti
  • אתהמִימַּשְׁתָּ/מִמַּשְׁתָּ
    atamimashta/mimashta
  • אתמִימַּשְׁתְּ/מִמַּשְׁתְּ
    atmimasht/mimasht
  • הואמִימֵּשׁ/מִמֵּשׁ
    humimesh/mimesh
  • היאמִימְּשָׁה/מִמְּשָׁה
    himimsha/mimsha
  • אנחנומִימַּשְׁנוּ/מִמַּשְׁנוּ
    anakhnumimashnu/mimashnu
  • אתםמִימַּשְׁתֶּם/מִמַּשְׁתֶּם
    atemmimashtem/mimashtem
  • אתןמִימַּשְׁתֶּן/מִמַּשְׁתֶּן
    atenmimashten/mimashten
  • הםמִימְּשׁוּ/מִמְּשׁוּ
    hemmimshu/mimshu
  • הןמִימְּשׁוּ/מִמְּשׁוּ
    henmimshu/mimshu

Future

  • אניאֲמַמֵּשׁ
    aniamamesh
  • אתהתְּמַמֵּשׁ
    atatemamesh
  • אתתְּמַמְּשִׁי
    attemamshi
  • הואיְמַמֵּשׁ
    huyemamesh
  • היאתְּמַמֵּשׁ
    hitemamesh
  • אנחנונְמַמֵּשׁ
    anakhnunemamesh
  • אתםתְּמַמְּשׁוּ
    atemtemamshu
  • אתןתְּמַמֵּשְׁנָה/תְּמַמְּשׁוּ
    atentemameshna/temamshu
  • הםיְמַמְּשׁוּ
    hemyemamshu
  • הןיְמַמְּשׁוּ/תְּמַמֵּשְׁנָה
    henyemamshu/temameshna

Imperative

  • אתהמַמֵּשׁ
    atamamesh
  • אתמַמְּשִׁי
    atmamshi
  • אתםמַמְּשׁוּ
    atemmamshu
  • אתןמַמֵּשְׁנָה/מַמְּשׁוּ
    atenmameshna/mamshu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְמַמֵּשׁ
      lemamesh
    פרסום
    הטיות הפועל לְמַמֵּשׁ בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְמַמֵּשׁ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְרַגֵּשׁ, לְכַוֵּוץ, לְפַנֵּק
    פרסום