הטיות פועל לְמוֹתֵת

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְמוֹתֵת
    ani/ata/humemotet
  • אני/את/היאמְמוֹתֶתֶת
    ani/at/himemotetet
  • אנחנו/אתם/הןמְמוֹתְתִים
    anakhnu/atem/henmemotetim
  • נחנו/אתן/הןמְמוֹתְתוֹת
    נחנו/aten/henmemotetot

Past

  • אנימוֹתַתִּי
    animotati
  • אתהמוֹתַתָּ
    atamotata
  • אתמוֹתַתְּ
    atmotat
  • הואמוֹתֵת
    humotet
  • היאמוֹתְתָה
    himoteta
  • אנחנומוֹתַתְנוּ
    anakhnumotatnu
  • אתםמוֹתַתֶּם
    atemmotatem
  • אתןמוֹתַתֶּן
    atenmotaten
  • הםמוֹתְתוּ
    hemmotetu
  • הןמוֹתְתוּ
    henmotetu

Future

  • אניאֲמוֹתֵת
    aniamotet
  • אתהתְּמוֹתֵת
    atatemotet
  • אתתְּמוֹתְתִי
    attemoteti
  • הואיְמוֹתֵת
    huyemotet
  • היאתְּמוֹתֵת
    hitemotet
  • אנחנונְמוֹתֵת
    anakhnunemotet
  • אתםתְּמוֹתְתוּ
    atemtemotetu
  • אתןתְּמוֹתֵתְנָה/תְּמוֹתְתוּ
    atentemotetna/temotetu
  • הםיְמוֹתְתוּ
    hemyemotetu
  • הןתְּמוֹתֵתְנָה/יְמוֹתְתוּ
    hentemotetna/yemotetu

Imperative

  • אתהמוֹתֵת
    atamotet
  • אתמוֹתְתִי
    atmoteti
  • אתםמוֹתְתוּ
    atemmotetu
  • אתןמוֹתְתוּ/מוֹתֵתְנָה
    atenmotetu/motetna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְמוֹתֵת
      lemotet
    פרסום
    הטיות הפועל לְמוֹתֵת בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְמוֹתֵת", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְאוֹתֵת
    פרסום