הטיות פועל לְנַקֵּז

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְנַקֵּז
    ani/ata/humenakez
  • אני/את/היאמְנַקֶּזֶת
    ani/at/himenakezet
  • אנחנו/אתם/הןמְנַקְּזִים
    anakhnu/atem/henmenakzim
  • נחנו/אתן/הןמְנַקְּזוֹת
    נחנו/aten/henmenakzot

Past

  • אנינִיקַּזְתִּי/נִקַּזְתִּי
    aninikazti/nikazti
  • אתהנִיקַּזְתָּ/נִקַּזְתָּ
    atanikazta/nikazta
  • אתנִיקַּזְתְּ/נִקַּזְתְּ
    atnikazt/nikazt
  • הואנִיקֵּז/נִקֵּז
    hunikez/nikez
  • היאנִיקְּזָה/נִקְּזָה
    hinikza/nikza
  • אנחנונִיקַּזְנוּ/נִקַּזְנוּ
    anakhnunikaznu/nikaznu
  • אתםנִיקַּזְתֶּם/נִקַּזְתֶּם
    atemnikaztem/nikaztem
  • אתןנִיקַּזְתֶּן/נִקַּזְתֶּן
    atennikazten/nikazten
  • הםנִיקְּזוּ/נִקְּזוּ
    hemnikzu/nikzu
  • הןנִיקְּזוּ/נִקְּזוּ
    hennikzu/nikzu

Future

  • אניאֲנַקֵּז
    anianakez
  • אתהתְּנַקֵּז
    atatenakez
  • אתתְּנַקְּזִי
    attenakzi
  • הואיְנַקֵּז
    huyenakez
  • היאתְּנַקֵּז
    hitenakez
  • אנחנונְנַקֵּז
    anakhnunenakez
  • אתםתְּנַקְּזוּ
    atemtenakzu
  • אתןתְּנַקֵּזְנָה/תְּנַקְּזוּ
    atentenakezna/tenakzu
  • הםיְנַקְּזוּ
    hemyenakzu
  • הןיְנַקְּזוּ/תְּנַקֵּזְנָה
    henyenakzu/tenakezna

Imperative

  • אתהנַקֵּז
    atanakez
  • אתנַקְּזִי
    atnakzi
  • אתםנַקְּזוּ
    atemnakzu
  • אתןנַקְּזוּ/נַקֵּזְנָה
    atennakzu/nakezna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְנַקֵּז
      lenakez
    פרסום
    הטיות הפועל לְנַקֵּז בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְנַקֵּז", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְטַפֵּס, לְקַצֵּר, לְפַשֵּׁל
    פרסום