הטיות פועל לְסַגֵּל

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְסַגֵּל
    ani/ata/humesagel
  • אני/את/היאמְסַגֶּלֶת
    ani/at/himesagelet
  • אנחנו/אתם/הןמְסַגְּלִים
    anakhnu/atem/henmesaglim
  • נחנו/אתן/הןמְסַגְּלוֹת
    נחנו/aten/henmesaglot

Past

  • אניסִיגַּלְתִּי/סִגַּלְתִּי
    anisigalti/sigalti
  • אתהסִיגַּלְתָּ/סִגַּלְתָּ
    atasigalta/sigalta
  • אתסִיגַּלְתְּ/סִגַּלְתְּ
    atsigalt/sigalt
  • הואסִיגֵּל/סִגֵּל
    husigel/sigel
  • היאסִיגְּלָה/סִגְּלָה
    hisigla/sigla
  • אנחנוסִיגַּלְנוּ/סִגַּלְנוּ
    anakhnusigalnu/sigalnu
  • אתםסִיגַּלְתֶּם/סִגַּלְתֶּם
    atemsigaltem/sigaltem
  • אתןסִיגַּלְתֶּן/סִגַּלְתֶּן
    atensigalten/sigalten
  • הםסִיגְּלוּ/סִגְּלוּ
    hemsiglu/siglu
  • הןסִיגְּלוּ/סִגְּלוּ
    hensiglu/siglu

Future

  • אניאֲסַגֵּל
    aniasagel
  • אתהתְּסַגֵּל
    atatesagel
  • אתתְּסַגְּלִי
    attesagli
  • הואיְסַגֵּל
    huyesagel
  • היאתְּסַגֵּל
    hitesagel
  • אנחנונְסַגֵּל
    anakhnunesagel
  • אתםתְּסַגְּלוּ
    atemtesaglu
  • אתןתְּסַגֵּלְנָה/תְּסַגְּלוּ
    atentesagelna/tesaglu
  • הםיְסַגְּלוּ
    hemyesaglu
  • הןתְּסַגֵּלְנָה/יְסַגְּלוּ
    hentesagelna/yesaglu

Imperative

  • אתהסַגֵּל
    atasagel
  • אתסַגְּלִי
    atsagli
  • אתםסַגְּלוּ
    atemsaglu
  • אתןסַגְּלוּ/סַגֵּלְנָה
    atensaglu/sagelna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְסַגֵּל
      lesagel
    פרסום
    הטיות הפועל לְסַגֵּל בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְסַגֵּל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְפַטֵּר, לְקַדֵּם
    פרסום