הטיות פועל לְעַבֵּד

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְעַבֵּד
    ani/ata/hume'abed
  • אני/את/היאמְעַבֶּדֶת
    ani/at/hime'abedet
  • אנחנו/אתם/הןמְעַבְּדִים
    anakhnu/atem/henme'abdim
  • נחנו/אתן/הןמְעַבְּדוֹת
    נחנו/aten/henme'abdot

Past

  • אניעִיבַּדְתִּי/עִבַּדְתִּי
    aniibadti/ibadti
  • אתהעִיבַּדְתָּ/עִבַּדְתָּ
    ataibadta/ibadta
  • אתעִיבַּדְתְּ/עִבַּדְתְּ
    atibadet/ibadet
  • הואעִיבֵּד/עִבֵּד
    huibed/ibed
  • היאעִיבְּדָה/עִבְּדָה
    hiibda/ibda
  • אנחנועִיבַּדְנוּ/עִבַּדְנוּ
    anakhnuibadnu/ibadnu
  • אתםעִיבַּדְתֶּם/עִבַּדְתֶּם
    atemibadtem/ibadtem
  • אתןעִיבַּדְתֶּן/עִבַּדְתֶּן
    atenibadten/ibadten
  • הםעִיבְּדוּ/עִבְּדוּ
    hemibdu/ibdu
  • הןעִבְּדוּ/עִיבְּדוּ
    henibdu/ibdu

Future

  • אניאֲעַבֵּד
    ania'abed
  • אתהתְּעַבֵּד
    atate'abed
  • אתתְּעַבְּדִי
    atte'abdi
  • הואיְעַבֵּד
    huye'abed
  • היאתְּעַבֵּד
    hite'abed
  • אנחנונְעַבֵּד
    anakhnune'abed
  • אתםתְּעַבְּדוּ
    atemte'abdu
  • אתןתְּעַבְּדוּ/תְּעַבֵּדְנָה
    atente'abdu/te'abedna
  • הםיְעַבְּדוּ
    hemye'abdu
  • הןיְעַבְּדוּ/תְּעַבֵּדְנָה
    henye'abdu/te'abedna

Imperative

  • אתהעַבֵּד
    ataabed
  • אתעַבְּדִי
    atabdi
  • אתםעַבְּדוּ
    atemabdu
  • אתןעַבְּדוּ/עַבֵּדְנָה
    atenabdu/abedna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְעַבֵּד
      le'abed
    פרסום
    הטיות הפועל לְעַבֵּד בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְעַבֵּד", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְפַצֵּל, לְאַפֵּס, לְאַיֵּים
    פרסום