Download New

הטיות פועל לְעַלְעֵל

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְעַלְעֵל
    ani/ata/hume'al'el
  • אני/את/היאמְעַלְעֶלֶת
    ani/at/hime'al'elet
  • אנחנו/אתם/הןמְעַלְעֲלִים
    anakhnu/atem/henme'al'alim
  • נחנו/אתן/הןמְעַלְעֲלוֹת
    נחנו/aten/henme'al'alot

Past

  • אניעִלְעַלְתִּי
    aniil'alti
  • אתהעִלְעַלְתָּ
    atail'alta
  • אתעִלְעַלְתְּ
    atil'alt
  • הואעִלְעֵל
    huil'el
  • היאעִלְעֲלָה
    hiil'ala
  • אנחנועִלְעַלְנוּ
    anakhnuil'alnu
  • אתםעִלְעַלְתֶּם
    atemil'altem
  • אתןעִלְעַלְתֶּן
    atenil'alten
  • הםעִלְעֲלוּ
    hemil'alu
  • הןעִלְעֲלוּ
    henil'alu

Future

  • אניאֲעַלְעֵל
    ania'al'el
  • אתהתְּעַלְעֵל
    atate'al'el
  • אתתְּעַלְעֲלִי
    atte'al'ali
  • הואיְעַלְעֵל
    huye'al'el
  • היאתְּעַלְעֵל
    hite'al'el
  • אנחנונְעַלְעֵל
    anakhnune'al'el
  • אתםתְּעַלְעֲלוּ
    atemte'al'alu
  • אתןתְּעַלְעֲלוּ/תְּעַלְעֵלְנָה
    atente'al'alu/te'al'elna
  • הםיְעַלְעֲלוּ
    hemye'al'alu
  • הןתְּעַלְעֵלְנָה/יְעַלְעֲלוּ
    hente'al'elna/ye'al'alu

Imperative

  • אתהעַלְעֵל
    ataal'el
  • אתעַלְעֲלִי
    atal'ali
  • אתםעַלְעֲלוּ
    atemal'alu
  • אתןעַלְעֲלוּ/עַלְעֵלְנָה
    atenal'alu/al'elna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְעַלְעֵל
      le'al'el
    פרסום
    הטיות הפועל לְעַלְעֵל בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְעַלְעֵל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְהַבְהֵב, לְתַשְׁאֵל, לְאַתְחֵל
    פרסום