הטיות פועל לְעַלֵּף

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְעַלֵּף
    ani/ata/hume'alef
  • אני/את/היאמְעַלֶּפֶת
    ani/at/hime'alefet
  • אנחנו/אתם/הןמְעַלְּפִים
    anakhnu/atem/henme'alfim
  • נחנו/אתן/הןמְעַלְּפוֹת
    נחנו/aten/henme'alfot

Past

  • אניעִילַּפְתִּי/עִלַּפְתִּי
    aniilafti/ilafti
  • אתהעִילַּפְתָּ/עִלַּפְתָּ
    atailafta/ilafta
  • אתעִילַּפְתְּ/עִלַּפְתְּ
    atilaft/ilaft
  • הואעִילֵּף/עִלֵּף
    huilef/ilef
  • היאעִילְּפָה/עִלְּפָה
    hiilfa/ilfa
  • אנחנועִילַּפְנוּ/עִלַּפְנוּ
    anakhnuilafnu/ilafnu
  • אתםעִילַּפְתֶּם/עִלַּפְתֶּם
    atemilaftem/ilaftem
  • אתןעִילַּפְתֶּן/עִלַּפְתֶּן
    atenilaften/ilaften
  • הםעִילְּפוּ/עִלְּפוּ
    hemilfu/ilfu
  • הןעִלְּפוּ/עִילְּפוּ
    henilfu/ilfu

Future

  • אניאֲעַלֵּף
    ania'alef
  • אתהתְּעַלֵּף
    atate'alef
  • אתתְּעַלְּפִי
    atte'alfi
  • הואיְעַלֵּף
    huye'alef
  • היאתְּעַלֵּף
    hite'alef
  • אנחנונְעַלֵּף
    anakhnune'alef
  • אתםתְּעַלְּפוּ
    atemte'alfu
  • אתןתְּעַלְּפוּ/תְּעַלֵּפְנָה
    atente'alfu/te'alefna
  • הםיְעַלְּפוּ
    hemye'alfu
  • הןתְּעַלֵּפְנָה/יְעַלְּפוּ
    hente'alefna/ye'alfu

Imperative

  • אתהעַלֵּף
    ataalef
  • אתעַלְּפִי
    atalfi
  • אתםעַלְּפוּ
    atemalfu
  • אתןעַלֵּפְנָה/עַלְּפוּ
    atenalefna/alfu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְעַלֵּף
      le'alef
    פרסום
    הטיות הפועל לְעַלֵּף בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְעַלֵּף", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְדַוֵּושׁ, לְנַקֵּר, לְקַיֵּים
    פרסום