הטיות פועל לְעַקֵּם

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְעַקֵּם
    ani/ata/hume'akem
  • אני/את/היאמְעַקֶּמֶת
    ani/at/hime'akemet
  • אנחנו/אתם/הןמְעַקְּמִים
    anakhnu/atem/henme'akmim
  • נחנו/אתן/הןמְעַקְּמוֹת
    נחנו/aten/henme'akmot

Past

  • אניעִיקַּמְתִּי/עִקַּמְתִּי
    aniikamti/ikamti
  • אתהעִיקַּמְתָּ/עִקַּמְתָּ
    ataikamta/ikamta
  • אתעִיקַּמְתְּ/עִקַּמְתְּ
    atikamt/ikamt
  • הואעִיקֵּם/עִקֵּם
    huikem/ikem
  • היאעִיקְּמָה/עִקְּמָה
    hiikma/ikma
  • אנחנועִיקַּמְנוּ/עִקַּמְנוּ
    anakhnuikamnu/ikamnu
  • אתםעִיקַּמְתֶּם/עִקַּמְתֶּם
    atemikamtem/ikamtem
  • אתןעִיקַּמְתֶּן/עִקַּמְתֶּן
    atenikamten/ikamten
  • הםעִיקְּמוּ/עִקְּמוּ
    hemikmu/ikmu
  • הןעִקְּמוּ/עִיקְּמוּ
    henikmu/ikmu

Future

  • אניאֲעַקֵּם
    ania'akem
  • אתהתְּעַקֵּם
    atate'akem
  • אתתְּעַקְּמִי
    atte'akmi
  • הואיְעַקֵּם
    huye'akem
  • היאתְּעַקֵּם
    hite'akem
  • אנחנונְעַקֵּם
    anakhnune'akem
  • אתםתְּעַקְּמוּ
    atemte'akmu
  • אתןתְּעַקֵּמְנָה/תְּעַקְּמוּ
    atente'akemna/te'akmu
  • הםיְעַקְּמוּ
    hemye'akmu
  • הןתְּעַקֵּמְנָה/יְעַקְּמוּ
    hente'akemna/ye'akmu

Imperative

  • אתהעַקֵּם
    ataakem
  • אתעַקְּמִי
    atakmi
  • אתםעַקְּמוּ
    atemakmu
  • אתןעַקֵּמְנָה/עַקְּמוּ
    atenakemna/akmu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְעַקֵּם
      le'akem
    פרסום
    הטיות הפועל לְעַקֵּם בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְעַקֵּם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְקַטֵּר, לְמַמֵּשׁ, לְפַזֵּז
    פרסום