הטיות פועל לְעַשֵּׂב

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְעַשֵּׂב
    ani/ata/hume'asev
  • אני/את/היאמְעַשֶּׂבֶת
    ani/at/hime'asevet
  • אנחנו/אתם/הןמְעַשְּׂבִים
    anakhnu/atem/henme'asvim
  • נחנו/אתן/הןמְעַשְּׂבוֹת
    נחנו/aten/henme'asvot

Past

  • אניעִישַּׂבְתִּי/עִשַּׂבְתִּי
    aniisavti/isavti
  • אתהעִישַּׂבְתָּ/עִשַּׂבְתָּ
    ataisavta/isavta
  • אתעִישַּׂבְתְּ/עִשַּׂבְתְּ
    atisavt/isavt
  • הואעִישֵּׂב/עִשֵּׂב
    huisev/isev
  • היאעִישְּׂבָה/עִשְּׂבָה
    hiisva/isva
  • אנחנועִישַּׂבְנוּ/עִשַּׂבְנוּ
    anakhnuisavnu/isavnu
  • אתםעִישַּׂבְתֶּם/עִשַּׂבְתֶּם
    atemisavtem/isavtem
  • אתןעִישַּׂבְתֶּן/עִשַּׂבְתֶּן
    atenisavten/isavten
  • הםעִישְּׂבוּ/עִשְּׂבוּ
    hemisvu/isvu
  • הןעִשְּׂבוּ/עִישְּׂבוּ
    henisvu/isvu

Future

  • אניאֲעַשֵּׂב
    ania'asev
  • אתהתְּעַשֵּׂב
    atate'asev
  • אתתְּעַשְּׂבִי
    atte'asvi
  • הואיְעַשֵּׂב
    huye'asev
  • היאתְּעַשֵּׂב
    hite'asev
  • אנחנונְעַשֵּׂב
    anakhnune'asev
  • אתםתְּעַשְּׂבוּ
    atemte'asvu
  • אתןתְּעַשֵּׂבְנָה/תְּעַשְּׂבוּ
    atente'asevna/te'asvu
  • הםיְעַשְּׂבוּ
    hemye'asvu
  • הןתְּעַשֵּׂבְנָה/יְעַשְּׂבוּ
    hente'asevna/ye'asvu

Imperative

  • אתהעַשֵּׂב
    ataasev
  • אתעַשְּׂבִי
    atasvi
  • אתםעַשְּׂבוּ
    atemasvu
  • אתןעַשֵּׂבְנָה/עַשְּׂבוּ
    atenasevna/asvu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְעַשֵּׂב
      le'asev
    פרסום
    הטיות הפועל לְעַשֵּׂב בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְעַשֵּׂב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְשַׁבֵּשׁ, לְמַשֵּׁשׁ, לְפַדֵּר
    פרסום