הטיות פועל לְעוֹלֵל

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְעוֹלֵל
    ani/ata/hume'olel
  • אני/את/היאמְעוֹלֶלֶת
    ani/at/hime'olelet
  • אנחנו/אתם/הןמְעוֹלְלִים
    anakhnu/atem/henme'olelim
  • נחנו/אתן/הןמְעוֹלְלוֹת
    נחנו/aten/henme'olelot

Past

  • אניעוֹלַלְתִּי
    aniolalti
  • אתהעוֹלַלְתָּ
    ataolalta
  • אתעוֹלַלְתְּ
    atolalt
  • הואעוֹלֵל
    huolel
  • היאעוֹלְלָה
    hiolela
  • אנחנועוֹלַלְנוּ
    anakhnuolalnu
  • אתםעוֹלַלְתֶּם
    atemolaltem
  • אתןעוֹלַלְתֶּן
    atenolalten
  • הםעוֹלְלוּ
    hemolelu
  • הןעוֹלְלוּ
    henolelu

Future

  • אניאֲעוֹלֵל
    ania'olel
  • אתהתְּעוֹלֵל
    atate'olel
  • אתתְּעוֹלְלִי
    atte'oleli
  • הואיְעוֹלֵל
    huye'olel
  • היאתְּעוֹלֵל
    hite'olel
  • אנחנונְעוֹלֵל
    anakhnune'olel
  • אתםתְּעוֹלְלוּ
    atemte'olelu
  • אתןתְּעוֹלֵלְנָה/תְּעוֹלְלוּ
    atente'olelna/te'olelu
  • הםיְעוֹלְלוּ
    hemye'olelu
  • הןתְּעוֹלֵלְנָה/יְעוֹלְלוּ
    hente'olelna/ye'olelu

Imperative

  • אתהעוֹלֵל
    ataolel
  • אתעוֹלְלִי
    atoleli
  • אתםעוֹלְלוּ
    atemolelu
  • אתןעוֹלֵלְנָה/עוֹלְלוּ
    atenolelna/olelu

Passive Participle

    Infinitive

    • לְעוֹלֵל
      le'olel
    פרסום
    הטיות הפועל לְעוֹלֵל בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְעוֹלֵל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְחוֹלֵל, לְכוֹפֵף, לְאוֹשֵׁשׁ
    פרסום