הטיות פועל לְעוֹרֵר

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְעוֹרֵר
    ani/ata/hume'orer
  • אני/את/היאמְעוֹרֶרֶת
    ani/at/hime'oreret
  • אנחנו/אתם/הןמְעוֹרְרִים
    anakhnu/atem/henme'orerim
  • נחנו/אתן/הןמְעוֹרְרוֹת
    נחנו/aten/henme'orerot

Past

  • אניעוֹרַרְתִּי
    aniorarti
  • אתהעוֹרַרְתָּ
    ataorarta
  • אתעוֹרַרְתְּ
    atorart
  • הואעוֹרֵר
    huorer
  • היאעוֹרְרָה
    hiorera
  • אנחנועוֹרַרְנוּ
    anakhnuorarnu
  • אתםעוֹרַרְתֶּם
    atemorartem
  • אתןעוֹרַרְתֶּן
    atenorarten
  • הםעוֹרְרוּ
    hemoreru
  • הןעוֹרְרוּ
    henoreru

Future

  • אניאֲעוֹרֵר
    ania'orer
  • אתהתְּעוֹרֵר
    atate'orer
  • אתתְּעוֹרְרִי
    atte'oreri
  • הואיְעוֹרֵר
    huye'orer
  • היאתְּעוֹרֵר
    hite'orer
  • אנחנונְעוֹרֵר
    anakhnune'orer
  • אתםתְּעוֹרְרוּ
    atemte'oreru
  • אתןתְּעוֹרֵרְנָה/תְּעוֹרְרוּ
    atente'orerna/te'oreru
  • הםיְעוֹרְרוּ
    hemye'oreru
  • הןתְּעוֹרֵרְנָה/יְעוֹרְרוּ
    hente'orerna/ye'oreru

Imperative

  • אתהעוֹרֵר
    ataorer
  • אתעוֹרְרִי
    atoreri
  • אתםעוֹרְרוּ
    atemoreru
  • אתןעוֹרֵרְנָה/עוֹרְרוּ
    atenorerna/oreru

Passive Participle

    Infinitive

    • לְעוֹרֵר
      le'orer
    פרסום
    הטיות הפועל לְעוֹרֵר בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְעוֹרֵר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְעוֹלֵל, לְכוֹפֵף
    פרסום