הטיות פועל לְפַחֵד

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְפַחֵד
    ani/ata/humefakhed
  • אני/את/היאמְפַחֶדֶת
    ani/at/himefakhedet
  • אנחנו/אתם/הןמְפַחֲדִים
    anakhnu/atem/henmefakhadim
  • נחנו/אתן/הןמְפַחֲדוֹת
    נחנו/aten/henmefakhadot

Past

  • אניפִּיחַדְתִּי/פִּחַדְתִּי
    anipikhadti/pikhadti
  • אתהפִּיחַדְתָּ/פִּחַדְתָּ
    atapikhadta/pikhadta
  • אתפִּיחַדְתְּ/פִּחַדְתְּ
    atpikhadet/pikhadet
  • הואפִּיחֵד/פִּחֵד
    hupikhed/pikhed
  • היאפִּיחֲדָה/פִּחֲדָה
    hipikhada/pikhada
  • אנחנופִּיחַדְנוּ/פִּחַדְנוּ
    anakhnupikhadnu/pikhadnu
  • אתםפִּיחַדְתֶּם/פִּחַדְתֶּם
    atempikhadtem/pikhadtem
  • אתןפִּיחַדְתֶּן/פִּחַדְתֶּן
    atenpikhadten/pikhadten
  • הםפִּיחֲדוּ/פִּחֲדוּ
    hempikhadu/pikhadu
  • הןפִּיחֲדוּ/פִּחֲדוּ
    henpikhadu/pikhadu

Future

  • אניאֲפַחֵד
    aniafakhed
  • אתהתְּפַחֵד
    atatefakhed
  • אתתְּפַחֲדִי
    attefakhadi
  • הואיְפַחֵד
    huyefakhed
  • היאתְּפַחֵד
    hitefakhed
  • אנחנונְפַחֵד
    anakhnunefakhed
  • אתםתְּפַחֲדוּ
    atemtefakhadu
  • אתןתְּפַחֲדוּ/תְּפַחֵדְנָה
    atentefakhadu/tefakhedna
  • הםיְפַחֲדוּ
    hemyefakhadu
  • הןיְפַחֲדוּ/תְּפַחֵדְנָה
    henyefakhadu/tefakhedna

Imperative

  • אתהפַּחֵד
    atapakhed
  • אתפַּחֲדִי
    atpakhadi
  • אתםפַּחֲדוּ
    atempakhadu
  • אתןפַּחֲדוּ/פַּחֵדְנָה
    atenpakhadu/pakhedna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְפַחֵד
      lefakhed
    פרסום
    הטיות הפועל לְפַחֵד בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְפַחֵד", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְכַהֵן, לְתַעֵד, לְצַעֵר
    פרסום