הטיות פועל לְפַנֵּק

X
הטה

בניין פיעל

Verbs in binyan pi’el can be recognized by the vowel i in the past tense, and having a prefixed מ- in the present tense (דיבר, מדבר). Sometimes pi’el verbs have a causative meaning (e.g. לימד 'taught', גידל 'grew (something)'). It is also commonly used for verbs with four-letter roots (e.g. לבזבז 'to waste') and verbs borrowed from foreign languages (e.g. לפלרטט 'to flirt').

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְפַנֵּק
    ani/ata/humefanek
  • אני/את/היאמְפַנֶּקֶת
    ani/at/himefaneket
  • אנחנו/אתם/הןמְפַנְּקִים
    anakhnu/atem/henmefankim
  • נחנו/אתן/הןמְפַנְּקוֹת
    נחנו/aten/henmefankot

Past

  • אניפִּינַּקְתִּי/פִּנַּקְתִּי
    anipinakti/pinakti
  • אתהפִּינַּקְתָּ/פִּנַּקְתָּ
    atapinakta/pinakta
  • אתפִּינַּקְתְּ/פִּנַּקְתְּ
    atpinakt/pinakt
  • הואפִּינֵּק/פִּנֵּק
    hupinek/pinek
  • היאפִּינְּקָה/פִּנְּקָה
    hipinka/pinka
  • אנחנופִּינַּקְנוּ/פִּנַּקְנוּ
    anakhnupinaknu/pinaknu
  • אתםפִּינַּקְתֶּם/פִּנַּקְתֶּם
    atempinaktem/pinaktem
  • אתןפִּינַּקְתֶּן/פִּנַּקְתֶּן
    atenpinakten/pinakten
  • הםפִּינְּקוּ/פִּנְּקוּ
    hempinku/pinku
  • הןפִּנְּקוּ/פִּינְּקוּ
    henpinku/pinku

Future

  • אניאֲפַנֵּק
    aniafanek
  • אתהתְּפַנֵּק
    atatefanek
  • אתתְּפַנְּקִי
    attefanki
  • הואיְפַנֵּק
    huyefanek
  • היאתְּפַנֵּק
    hitefanek
  • אנחנונְפַנֵּק
    anakhnunefanek
  • אתםתְּפַנְּקוּ
    atemtefanku
  • אתןתְּפַנְּקוּ/תְּפַנֵּקְנָה
    atentefanku/tefanekna
  • הםיְפַנְּקוּ
    hemyefanku
  • הןתְּפַנֵּקְנָה/יְפַנְּקוּ
    hentefanekna/yefanku

Imperative

  • אתהפַּנֵּק
    atapanek
  • אתפַּנְּקִי
    atpanki
  • אתםפַּנְּקוּ
    atempanku
  • אתןפַּנְּקוּ/פַּנֵּקְנָה
    atenpanku/panekna

Passive Participle

    Infinitive

    • לְפַנֵּק
      lefanek
    פרסום
    הטיות הפועל לְפַנֵּק בכל זמנים, מודוס וגופות.
    חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "לְפַנֵּק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
    פעלים דומים בעברית: לְשַׁקֵּם, לְקַצֵּר, לְשַׁתֵּק
    פרסום